Tiskové centrum

7. září 2021

Ulice ožijí barvami! Programově nabitý Street Fest rozpumpuje Olomouc

Galerie Šantovka zve všechny Olomoučany na Street Fest, nový zábavný festival, který na konci září rozhýbe život v hanácké metropoli. Velká studentská party, rapové koncerty, graffiti a street art, sportovní utkání se slavnými osobnostmi a gastro festival mezinárodních kuchyní – to vše čeká návštěvníky ve FunParku Šantovka hned vedle budovy největšího obchodního centra v Olomouci. Všechny body týdenního programu spojuje téma znovuoživení veřejného prostoru. Po období protiepidemických opatření ulice znovu ožijí barvami, uměním, sportem a hlavně dobrou zábavou.

celá zpráva »

5. srpen 2021

Skupina Redstone i Galerie Šantovka mají za sebou další úspěšný rok

I přes negativní dopady koronavirové pandemie posílila developerská skupina Redstone v roce 2020 významně vlastní kapitál i hodnotu aktiv. V domovské Olomouci a v Pardubicích v současnosti připravuje projekty v celkové hodnotě cca 25 miliard korun. Ještě obtížnější byl rok 2020 pro Galerii Šantovka, která čelila opakovanému lockdownu a negativním důsledkům protiepidemiologických opatření. Přesto dosáhla kladného hospodářského výsledku a náročného období využila pro přípravu řady projektů, které dále zvýší atraktivnost obchodně-společenského centra a posílí jeho konkurenceschopnost na retailovém trhu.

celá zpráva »

2. červenec 2021

Festival Vinaři na Šantovce

Milovníky vína čeká ve dnech 9. a 10. července skutečně pořádně našlapaný a atraktivní program, který nemůže propásnout žádný fanoušek folklóru jižní Moravy. Festival Vinaři na Šantovce totiž přináší do Olomouce kouzlo vinařského světa. Návštěvníkům se představí špičková vinařství, která dovezou to nejlepší ze své produkce. Akce nabídne hostům jako doprovodný program edukační sommeliérské workshopy, jejichž smyslem je návštěvníkům přiblížit základy degustace vín a vinařskou kulturu. Pro hosty, kteří chtějí vyzkoušet párování vína s jídly, bude připravena degustační večeře s Romanem Paulusem. Po celou dobu trvání akce si budou návštěvníci moci poslechnout cimbálovou hudbu. V sobotu festival vyvrcholí koncertem legendárního hudebníka Davida Kollera.

celá zpráva »

8. červen 2021

FunPark u Šantovky chystá hvězdnou letní zábavu pod širým nebem!

Vytáhněte své diáře! Galerie Šantovka zahajuje letní program ve svém FunParku, který leží na venkovním parkovišti za Mlýnským potokem. Zde se během léta mohou návštěvníci těšit na řadu koncertů populárních hudebníků jako je David Koller, Kapitán Demo, Majk Spirit, kapely Slza či Kabát. Divadlo na Šantovce v červenci naplno rozjede ve FunParku svou letní scénu, kde diváci uvidí zábavné stand-upy, Karla Rodena, Václava Koptu, Pavla Lišku či Jana Révaie. Již nyní láká nejmladší generaci nejdelší překážková dráha ve střední Evropě nebo pumptrack – trať pro jízdu na koloběžkách, kolech nebo boardech. Pro fanoušky sportu startuje koncem týdne série televizních zápasů z fotbalového Eura, samozřejmostí je dobré jídlo a pití po celou sezónu. Organizátoři zvou také na festival minipivovarů či vybraných vinařství z jihu Moravy.

celá zpráva »

27. květen 2021

Fashion Days o víkendu lákají do světa fascinující módy!

Olomoučané mají poslední květnový víkend možnost zažít unikátní fashion událost. Nejnovější trendy v oblékání, módní přehlídky, late night shopping, super rychlá auta, soutěže o zajímavé ceny, hudební vystoupení zpěvačky Lenky Konvičkové, živí modelové ve výlohách obchodů a hlavně 1. ročník Miss Šantovka – na to vše láká Galerie Šantovka milovníky světa módy. Ozdobami akce budou významné osobnosti ze světa modelingu jako česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová, modelka Gabriela Gašparová a česká Miss 2014 Gabriela Franková.

celá zpráva »

7. květen 2021

Kola na patnáct minut zdarma pro všechny. Galerie Šantovka podporuje ekologickou dopravu a místní start-upy

U příležitosti pondělního rozvolňování koronavirových restrikcí a příchodu teplejších měsíců, přichází Galerie Šantovka s novinkou, která má za cíl potěšit všechny občany a návštěvníky hanácké metropole. Šantovka se totiž rozhodla finančně podpořit místní start-upy, a to sdílená kola Nextbike a koloběžky Eagels Scoots, které nabízejí moderní způsob městské přepravy. Pro Olomoučany a turisty to hlavně znamená, že mají možnost si díky této podpoře zapůjčit sdílené kolo na 15 minut zcela zdarma a cestovat s ním po celé Olomouci. Cílem této iniciativy je podpořit přírodě šetrný způsob dopravy a v neposlední řadě také zlepšit dopravní situaci ve městě. Šantovka spouští v rámci ekologické tématu také kampaň na udržitelnou módu a natočila video, ve kterém se jako účinkující objeví také známý olomoucký barber Richard Laně.

celá zpráva »

14. duben 2021

Galerie Šantovka zahajuje uměleckou výstavu s názvem NEomezení

Olomoucká Galerie Šantovka připravila ve spolupráci s regionálními umělci ve svých prostorech výstavu s názvem NEomezení. Na čtyři desítky děl obsadí první patro obchodního centra v době, kdy všechny galerie a výstavní síně mají své prostory uzavřeny. Akce má za cíl povzbudit kulturní život v Olomouci a nabídnout umělcům prezentaci jejich děl v této nelehké době. Výstava bude zahájena ve středu 14. dubna a potrvá do 16. května.

celá zpráva »

17. březen 2021

Olomoucký spisovatel Michal Sýkora bude hostem talk show „Na tahu“

Divadlo na Šantovce uvede ve čtvrtek 18. března od 19:00 hodin nový díl talk show „Na tahu“, kde se jako host představí olomoucký spisovatel a scénárista Michal Sýkora. Režisér Jan Hřebejk aktuálně dle jeho námětu natáčí v Olomouci pro Českou televizi čtyřdílný komediální seriál z univerzitního prostředí nazvaný Pozadí událostí. Hanácký autor detektivek scénář napsal společně s Hřebejkovým dlouholetým spolupracovníkem Petrem Jarchovským. Hlavním tématem talk show bude jednak námět nově vznikající minisérie, ale také celková Sýkorova reflexe předchozí spolupráce s pražskými filmaři.

celá zpráva »

16. březen 2021

Galerie Šantovka otevírá nové testovací centrum na COVID-19

Galerie Šantovka otevírá nové testovací centrum na nemoc COVID-19, které nabízí své služby zájemcům z řad veřejnosti, návštěvníkům a zaměstnancům centra. Jedná se o veřejně prospěšnou inciativu ze strany soukromého sektoru, kdy cílem otevření tohoto v pořadí třetího testovacího místa v Olomouci je výpomoc zatíženým olomouckým nemocnicím. Zároveň jde o další významný krok ke zvýšení bezpečnosti nejen zákazníků a zaměstnanců centra, ale také celé olomoucké veřejnosti.

celá zpráva »

Archiv tiskových zpráv

Rok:
2021 | 2020 | 2019

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.