Tiskové centrum

7. květen 2021

Kola na patnáct minut zdarma pro všechny. Galerie Šantovka podporuje ekologickou dopravu a místní start-upy

U příležitosti pondělního rozvolňování koronavirových restrikcí a příchodu teplejších měsíců, přichází Galerie Šantovka s novinkou, která má za cíl potěšit všechny občany a návštěvníky hanácké metropole. Šantovka se totiž rozhodla finančně podpořit místní start-upy, a to sdílená kola Nextbike a koloběžky Eagels Scoots, které nabízejí moderní způsob městské přepravy. Pro Olomoučany a turisty to hlavně znamená, že mají možnost si díky této podpoře zapůjčit sdílené kolo na 15 minut zcela zdarma a cestovat s ním po celé Olomouci. Cílem této iniciativy je podpořit přírodě šetrný způsob dopravy a v neposlední řadě také zlepšit dopravní situaci ve městě. Šantovka spouští v rámci ekologické tématu také kampaň na udržitelnou módu a natočila video, ve kterém se jako účinkující objeví také známý olomoucký barber Richard Laně.

celá zpráva »

14. duben 2021

Galerie Šantovka zahajuje uměleckou výstavu s názvem NEomezení

Olomoucká Galerie Šantovka připravila ve spolupráci s regionálními umělci ve svých prostorech výstavu s názvem NEomezení. Na čtyři desítky děl obsadí první patro obchodního centra v době, kdy všechny galerie a výstavní síně mají své prostory uzavřeny. Akce má za cíl povzbudit kulturní život v Olomouci a nabídnout umělcům prezentaci jejich děl v této nelehké době. Výstava bude zahájena ve středu 14. dubna a potrvá do 16. května.

celá zpráva »

17. březen 2021

Olomoucký spisovatel Michal Sýkora bude hostem talk show „Na tahu“

Divadlo na Šantovce uvede ve čtvrtek 18. března od 19:00 hodin nový díl talk show „Na tahu“, kde se jako host představí olomoucký spisovatel a scénárista Michal Sýkora. Režisér Jan Hřebejk aktuálně dle jeho námětu natáčí v Olomouci pro Českou televizi čtyřdílný komediální seriál z univerzitního prostředí nazvaný Pozadí událostí. Hanácký autor detektivek scénář napsal společně s Hřebejkovým dlouholetým spolupracovníkem Petrem Jarchovským. Hlavním tématem talk show bude jednak námět nově vznikající minisérie, ale také celková Sýkorova reflexe předchozí spolupráce s pražskými filmaři.

celá zpráva »

16. březen 2021

Galerie Šantovka otevírá nové testovací centrum na COVID-19

Galerie Šantovka otevírá nové testovací centrum na nemoc COVID-19, které nabízí své služby zájemcům z řad veřejnosti, návštěvníkům a zaměstnancům centra. Jedná se o veřejně prospěšnou inciativu ze strany soukromého sektoru, kdy cílem otevření tohoto v pořadí třetího testovacího místa v Olomouci je výpomoc zatíženým olomouckým nemocnicím. Zároveň jde o další významný krok ke zvýšení bezpečnosti nejen zákazníků a zaměstnanců centra, ale také celé olomoucké veřejnosti.

celá zpráva »

Archiv tiskových zpráv

Rok:
2021 | 2020 | 2019

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.