Vážení návštěvníci,

ve dnech 21. a 22. června budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

29. dubna 2019

V Olomouci se představí trialový mistr světa!

Olomouc na jaře čeká vrcholná sportovní podívaná. Ve dnech 11. - 12. května se před OC Galerie Šantovka bude konat Mistrovství České republiky v cyklotrialu spolu s prestižním mezinárodním závodem UCI Trials C1. Pořadatelům se podařilo pro akci zajistit účast úřadujícího mistra světa, rakouského závodníka Thomase Pechhackera. V jednání jsou i další sportovci z první desítky světového žebříčku.

Start světového šampiona bude velkou výzvou pro ostatní závodníky. “Vzhledem k tomu, že závod MČR je zařazen mezi nominační soutěže, očekáváme účast kompletní domácí špičky. A možnost získat body do UCI rankingu si jistě nenechají ujít ani další závodníci z okolních zemí”, říká Radek Janka z pořádajícího Biketrial klubu Olomouc.

Sobota dopoledne bude patřit mládežnickým kategoriím, na které odpoledne naváže závod UCI Trials C1. V neděli se bude rozhodovat o titulech českých mistrů v dospělých kategoriích. Finálové jízdy jsou po oba dny plánovány na 16 hodinu.

Celkem šest závodních sekcí bude vybudováno v prostoru před Galerií Šantovka a na přilehlém parkovišti. Novinkou oproti loňské akci je umístění jedné ze sekcí přímo uvnitř obchodního centra.

Mistrovství České republiky v cyklotrialu bylo pořadatelům přiděleno na základě úspěšné organizace finálové soutěže Českého poháru na podzim loňského roku. Ta se rovněž konala ve spolupráci s Galerií Šantovka a patřila mezi nejlépe hodnocené soutěže cyklotrialové sezony 2018.

Thomas Pechhacker (narozen 1995, Purgstall, Rakousko) vybojoval na UCI Trials Urban World Championship 2018 v čínském Chengdu titul mistra světa v nejvyšší kategorii elite a aktuálně je na druhém místě světového žebříčku. V loňském roce získal také titul vicemistra Evropy a v celkovém hodnocení Světového poháru UCI 2018 obsadil 3. místo.


Souhrnné informace:

Název akce: Mistrovství České republiky v cyklotrialu a soutěž UCI Trials C1
Datum: 11. - 12. května 2019
Místo konání: Olomouc, Galerie Šantovka, Polská 1
Pořadatel: ÚAMK Biketrial klub Olomouc
Kontakt: Radek Janka, +420 721 048 805, radek.janka@probeton.cz
Oficiální web: www.ceskycyklotrial.cz, www.biketrial-olomouc.cz


Mgr. Juraj Aláč
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení