Vážení návštěvníci,

ve dnech 23. až 26. května budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

28. srpna 2020

Galerie Šantovka chystá rekordní Svatováclavskou pouť

Kolotoče pro děti, dobré jídlo a pití nejen pro dospělé a tematické víkendové festivaly pro všechny. To bude rekordní čtyřtýdenní program, jaký Olomouc ještě nezažila. Na ploše deset tisíc metrů čtverečních ve FunParku Šantovka začne Svatováclavská pouť slavnostním zahájením 10. září a potrvá do 4. října.

Série akcí sází na pozitivní vztah Olomoučanů ke kvalitní gastronomii i společné zábavě. Jednotlivé podobné akce už Olomouc zná, takový komplexní seriál tady ovšem ještě nebyl.

První víkend v tomto měsíčním pouťovém maratonu bude zasvěcen gulášům. V pátek a sobotu 12. a 13. září se zde budou poměřovat mistři ve vaření pokrmu, kterým se rádi chlubí trempové u táboráku stejně jako nejlepší šéfkuchaři z nóbl podniků. GulášFest umožní zástupcům olomouckých restaurací i neprofesionálním týmům šanci připravit ten nejlepší guláš. „Hodnotit se bude konzistence šťávy, křehkost a chuť masa, vůně i vzhled a způsob servírování,“ říká marketingový manažer Galerie Šantovka David Podstata. Guláš je nesmírně demokratickým pokrmem a šanci bude tedy mít každý, na vítěze čeká slušná finanční odměna. Také návštěvníci budou mít ze souboje kuchařů užitek, budou přeci ochutnávat! Přihlášky do soutěže o nejlepší guláš mohou zájemci zasílat na podstata@gspm.cz.

Druhý víkend bude ve znamení hamburgeru. Od pátku 18. do neděle 20. září se odehraje Burger Street Festival, s nímž už mají Olomoučané dobré zkušenosti. Do FunParku u Šantovky přijede zhruba 18 zkušených „burgermakerů“ a před nimi bude výzva v podobě několika tun hovězího masa. Pro návštěvníky z toho vzejdou skvělé hamburgery všech možných variací a spousta piva. Nebude chybět speciální olomoucký burger. „A jak bude chutnat, mohou sami návštěvníci ovlivnit,“ láká David Podstata.

Další víkend se FunPark na Šantovce změní ve vinařskou obec. Nejlepší moravští vinaři přijedou osobně představit Olomoučanům to nejlepší ze svých vinic. Nečekejte tedy anonymní prodejce, ale přímo zástupce těch nejznámějších vinařských rodin. V pátek 25. a sobotu 26. září budou Vinaři na Šantovce rozlévat prvotřídní víno a chybět samozřejmě nemůže cimbálová hudba a dobré jídlo. „Zajímavým bonusem, který ocení lidé, jimž víno opravdu hodně chutná, budou speciální sommeliérské kurzy. Ty zájemcům odkryjí proces výroby vína, práci ve vinohradech a obecně i celou vinařskou kulturu. Zákazníky by mohlo potěšit, že vinaři přijedou osobně, byť mají tou dobou zrovna vrchol sklizně hroznů, tudíž svá vinařská panství opouští neradi,“ dodává David Podstata.

První říjnový víkend Šantovka připravuje vlastní OctoberFest. A aby byl co nejvíce autentický, budou zde zastoupeny nejen naše oblíbené malé regionální i velké pivovary, ale také pivovary bavorské. Od německých sousedů přivezou i speciální párky a sekanou, pořadatelé slibují pečeného vola, hudbu a další atrakce, jako třeba bavorské lidové kroje.

Pro studenty prvních ročníků vysokých škol je navíc připravena na 29. září jednodenní hudební akce Back2School.

Je toho prostě hodně a program se bude ještě doplňovat, podrobnosti najdete na webu Galerie Šantovka a facebooku.


Mgr. Juraj Aláč
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení