Vážení návštěvníci,

ve dnech 23. až 26. května budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

2. července 2021

Festival Vinaři na Šantovce

Milovníky vína čeká ve dnech 9. a 10. července skutečně pořádně našlapaný a atraktivní program, který nemůže propásnout žádný fanoušek folklóru jižní Moravy. Festival Vinaři na Šantovce totiž přináší do Olomouce kouzlo vinařského světa. Návštěvníkům se představí špičková vinařství, která dovezou to nejlepší ze své produkce. Akce nabídne hostům jako doprovodný program edukační sommeliérské workshopy, jejichž smyslem je návštěvníkům přiblížit základy degustace vín a vinařskou kulturu. Pro hosty, kteří chtějí vyzkoušet párování vína s jídly, bude připravena degustační večeře s Romanem Paulusem. Po celou dobu trvání akce si budou návštěvníci moci poslechnout cimbálovou hudbu. V sobotu festival vyvrcholí koncertem legendárního hudebníka Davida Kollera.

Návštěvníci budou moci vybírat z pestré nabídky kvalitních vín, která budou reprezentovat rozdílné vinařské styly, oblasti a různorodý terroir – tedy odraz půdních a přírodních specifik, ve kterých jednotlivá vína vznikala. Hosté na akci ochutnají nejen skvělá moravská bílá vína, ale také červená vína od vinařů, kteří se specializují na modré odrůdy. Na akci se představí vinařství Sonberk, Vinselekt Michlovský, Stávek, Orisek, Kadrnka, Reisten, Kolby, Salay, Obelisk, Jedlička, Václav, Soška.

„Výběr vinařství je skutečně unikátní. Některá z těchto vinařství se mohou pyšnit tituly vinař roku. Pro hosty budou připraveny také zahraniční vína, neboť na akci bude přítomno vinařství Escot, které pochází z francouzského Bordeaux. Jejich vína zaručeně potěší milovníky hutných červených vín. Pro osvěžení bude přítomen také stánek s italským proseccem, který je oblíbeným italským šumivým nápojem,“ říká mluvčí galerie a organizátor akce Petr Hlávka.

Pokud některý z návštěvníků preferuje pro konzumaci spíše pivo, bude mít příležitost navštívit speciální pivní zónu, kde nalezne mikulovské pivovary Mamut a Wild creautures. Poslední zmíněný produkuje spontánně kvašená piva typu lambic, který se vyrábí s příměsí hroznů. Z lokálních pivovarů bude přítomen Sternbeer, který získal oblibu během Festivalu minipivovarů.

V rámci akce bude možné přihlásit se do speciálních vinných workshopů. První typ kurzu bude věnován sommeliérství, tedy správnému skladování, teplotě servírování, výběru sklenic a celkově základům degustování. Druhý typ kurzu bude probíhat pod taktovkou kuchaře Romana Pauluse, který připravil degustační menu párované na míru k vybraným vínům. „Hosté se mohou těšit na šesti chodové menu, které nabídne zajímavé propojení chutí kvalitního vína a jídla. Ochutnáme například daňka s pohankou a červenou řepou párované s nazrálou frankovkou, uzeného pstruha s korpulentním ryzlinkem vlašským či melounovou polévku se spontánně kvašeným pivem,“ říká Roman Paulus.

K dobrému vínu bude možné ve FunParku ochutnat také dobroty ze stánku Maso v housce, který nabízí grilované speciality připravované metodou low&slow. K mání budou také burgery v baru Jack Daniel´s, slané a sladké palačinky, paštiky, tyrolské klobásky a sýry.

Součástí akce bude doprovodný hudební program. Po celou dobu akce uslyší hosté v areálu FunParku cimbálovou hudbu, která ještě více umocní atmosféru jižní Moravy. Vrcholem akce bude koncert legendárního hudebníka Davida Kollera, který proběhne v sobotu 10. července ve 20:00 hodin. Frontman kapely Lucie vystoupí před olomouckým publikem po dlouhé pauze se svými populárními písničkami.


Datum konání akce: 9. – 10. července

Místo konání: FunPark Galerie Šantovka

Program akce: http://funparksantovka.cz/vinari-na-santovce

Vstup na festival: Zdarma

Vstupenky na koncert Davida Kollera: https://www.ticketlive.cz/cs/event/koncert-davida-kollera-olomouc-10-07-2021

Vstupenky na sommeliérský kurz na telefonním čísle: +420 723 178 795

Vstupenky degustační večer s Romanem Paulusem na telefonním čísle: +420 723 178 795


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení