Mapa centra
Dnes otevřeno do 21:00

Tisková zpráva

« zpět na seznam článků

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF 19. srpna 2025

Šantovka Family Day 2025: Obří festival zážitků pro všechny generace

Olomouc se na konci léta opět stane centrem radosti, kreativity a nezapomenutelných zážitků. V sobotu 30. srpna 2025 se Smetanovy sady promění v největší zážitkový festival široko daleko – třetí ročník Šantovka Family Day. Od 10 do 20 hodin čeká návštěvníky bohatý program napříč hudbou, uměním, sportem, vědou a zábavou pro děti i dospělé. A to nejdůležitější? Vstup i všechny atrakce jsou zcela zdarma.

„Family Day je naším poděkováním všem, kteří nás podporují a navštěvují. Máme radost, že můžeme vytvořit akci, která spojuje celé generace a přináší Olomouci i okolí něco výjimečného. Navíc ji pořádáme mimo prostory obchodního centra, což je v našem odvětví opravdu rarita,“ říká Michaela Smrčková, Shopping Centre Manager Galerie Šantovka.

Hlavní tahák: unikátní nafukovací Lennonova zeď

Letošní ročník ozdobí umělecká nafukovací replika pražské Lennonovy zdi v životní velikosti, kterou vytvořil výtvarník Pavel Šťastný k 45. výročí vzniku originálu. Zeď má délku 35 metrů a výšku 5 metrů a byla již představena v Paříži či Štrasburku. Návštěvníci si ji budou moci nejen prohlédnout, ale i projít – symbolicky tak zažijí, že tahle zeď nerozděluje, ale spojuje.

Hudba, umění, věda i sport na jednom místě

Hudební stage rozezní Bibibum, Čiperkové, Tobias Freya a Andrea Kalousová. Uměleckou část doplní graffiti a malířské workshopy, buskerská vystoupení a multimediální stage, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být profi influencerem – s tipy a vedením od Andrey Kalousové nebo Jakuba Destra. Future & Science zóna přinese mobilní planetárium, hvězdářská pozorování, vědecké show a obří model nanostruktury CO₂.

Milovníci adrenalinu si užijí freestyle show mistra světa Richarda Zelinky, Hot Wheels pumptrack, horolezeckou plechovku Capri-Son a „mini“ lanové centrum. Sportovní fanoušci se setkají s hráči SK Sigma Olomouc a HC Olomouc – další z letošních hlavních lákadel.

Dětská a bezpečnostní zóna

Pro děti budou připraveny skákací hrady, Šantíkova naučná stezka, slizová laboratoř i vodní atrakce. V Bezpečnostní zóně si lze prohlédnout techniku Armády ČR a Policie ČR včetně obrněných vozidel Pandur.

„Tato akce je důkazem, že když se spojí chuť něco dělat pro lidi s podporou vlastníků, kteří vidí i nepřímý přínos, může vzniknout projekt s obrovským dosahem a pozitivní energií. Věříme, že letošní ročník bude tím nejlepším, co jsme dosud uspořádali,“ dodává Michaela Smrčková.

  • Kdy a kde: Smetanovy sady, Olomouc – sobota 30. srpna 2025, 10:00–20:00

Přijďte se rozloučit s létem ve velkém stylu. Zažijte den plný hudby, pohybu, kreativity a inspirace – vstup i všechny atrakce jsou zdarma!

Mgr. Ivo Vysoudil
Spokesperson & PR Specialist
Telefon: +420 776 870 999
E-mail: vysoudil@redstonegroup.cz

Koho u nás najdete

Marionet H&M Bombay Express Grizly draps TEZENIS Costa Coffee KNIHY DOBROVSKÝ Erotic City DON PEALO Opera Caffe MINIT McDonald´s Šantovka Corial Starbucks Dermacol Columbia Sportswear PRESS CK Victoria Albi Česká spořitelna Fantazim collection Bruno Family GANT Burger King Česká pošta Douglas Popeyes Baťa Bambule Glamour Art Bubble One Office Shoes Albert hypermarket DaMa handbags & accessories YES Jewellery Kadeřnictví KLIER Pekárna Hranice TUI Marionnaud INTERSPORT MOHITO C&A Vodafone Trdlokafe Tamaris Papírnictví + CROSS JEANS HANNAH Bageterie Boulevard GAS Klenotnictví JOLLEO Blue Style H&M Home Lee Cooper Yves Rocher TAKKO TENMANYA - Running Sushi Flamingo fashion The Original Barber LOAP DEICHMANN CCC INTIMMO – spodní prádlo Vinotéka Vinofol fielmann Bowland LARA BAGS Spaghetti Parmigiano SONNENTOR FAnn parfumerie Swarovski INDECOR Triumph Flying Tiger Copenhagen Kryštof Květinář ECCO NANINails Amart LEDER-PELLICCE Manufaktura Bushman DĚTI DĚTEM Sport Vision MONETA Money Bank RV FASHION Allwyn Směnárna Tourist centrum H&M mBank NUTREND store Mobil Pohotovost KARA ETA LINDEX SPORTISIMO C&A PANDORA PB Česká kuchyně GrandOptical Lékárna Dr.Max HOUSE Black Coffee Smarty.cz | JRC.cz KFC Pepco F-mobil PREMIERE CINEMAS MEX-DAN restaurant Dr. kubba – zdravá obuv Červené jablko Bijou Brigitte KORU cafe CEWE Relax Komerční banka CAMP DAVID PetCenter Rituals Trafika IQOS CiAO di MaxTara Terranova Tchibo Potten & Pannen - Staněk Oxalis čaj a káva Ruční mytí aut Šantovka Tommy Hilfiger Rieker Mango iLoveServis Fruitisimo KODANO Optik GECO TABÁK-TISK Florcentrum Foltýnová Air Bank TATUUM O2 CheeseMarket APART CROPP MEATFLY Raiffeisenbank EKO ČISTÍRNA by Softwash Lobster Restaurant dm drogerie markt EXIM tours a FISCHER ALPINE PRO Intimissimi E.L. fashion FERATT Blažek CityZen iStores Apple Premium Reseller Marks & Spencer Teta drogerie Tescoma prodejní centrum POP Bubble Tea Triola Desigual Calzedonia UGO Salaterie The Original Walk-In Barber Art Studio DATART RESERVED Bruno Fashion INTERSPORT - servis NORDBLANC IKEA plánovací studio Lobster Bistro Čedok PROFIMED ORION ŠUFAN Klenoty Aurum T-Mobile Bambule - dětský koutek NEW YORKER SCANquilt