Z technických důvodů v termínu 15. až 29. července (7–16 hod.) bude výjezd i vjezd do parkingu z ulice Polská uzavřen.
Využijte, prosím, vjezd a výjezd z ulice Velkomoravská. Během víkendů je vjezd i výjezd bez omezení.
Děkujeme za pochopení.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

26. července 2022

Holka se dřevem

PO 21 LETECH ŘEKLA DOST A ZAČALA SI PLNIT SVÉ SNY!
JAK SE Z GRAFIČKY STALA HOLKA SE DŘEVEM?

V malé moravské vesnici, malýma rukama, velkou pilou a obrovským srdcem – tak by se dal shrnout inspirativní start-up Ivany Žákové, které nikdo v jejím okolí neřekne jinak než jako „holka se dřevem“. Dlouhých 21 let přitom pracovala jako grafička a designérka. Ačkoli ji práce tehdy naplňovala, časem u ní došlo ke stavu vyhoření. Každodenní rutina se ji stala řeholí a byla jen důvodem obživy. Plnila sny ostatním, ale neměla čas na ty své. Když pak začala koketovat s myšlenkou, že práce nechá, věděla, že do své další životní cesty zapojí ruce a hlavně srdce. Volba padla právě na dřevo, které bylo jejím velkým koníčkem, na nějž neměla do té doby čas. Pobrala manželovi hromadu nářadí, nakoupila pár prken a pustila se do toho. Nyní má vybavenou dílnu profesionálním nářadím, vyrábí atraktivní dekorace a stále posouvá své sny dopředu. V její cestě ji nyní podpoří projekt Šantovka star(t)s, který nabízí nadějným start-upům v obchodním centru zdarma prostory pro prezentaci. Návštěvníci mohou její výrobky vidět celý tento týden v showroomu, který se nachází v prvním patře nákupní galerie.

„Navrhuji vlastní styl pod názvem ANAHERA, což znamená Maorsky anděl a kterému osobně říkám "holčičí industrial". Kombinuji dřevo a drobné kovové doplňky. Hraji si s patinováním a každý kus vzniká jako neopakovatelný originál,“ říká o své práci Ivana Žáková.

Díky své bývalé profesi se naučila nejen kreativně myslet, ale osvojila si také technické znalosti, které nyní může při práce se dřevem uplatnit. Základem dle ní je umět si poradit v každé situaci a mít odvahu. Její kuráž dokazuje také to, že se Ivana Žáková tento rok probojovala až do finále televizní soutěže Mistři dílny, kde diváky upoutala svou precizností.

„Mám před sebou spoustu plánů a projektů, které si postupně plním. Chci se pustit do sváření a víc tak zapojit kov do své tvorby. Věnuji se také bytovému designu a navrhování interiérů. Na dlouhé zimní večery mám také připravenou šicí dílnu, neboť šití se věnuji už od svých 6 let. Najdete u mě proto také dekorace, polštáře, doplňky, hračky či vánoční doplňky. Všechny tyto výrobky bych chtěla jednou prodávat ve svém vlastním originálním vesnickém krámku, kam se budou lidé vracet pro jedinečnou kvalitu a férový přístup,“ říká o svých dalších vizích talentovaná řemeslnice.

Právě možnost vidět výrobek na vlastní oči, osahat si jej, pobavit se o něm se zákazníkem a poradit mu, je pro ni v rámci komunikace s klientem stěžejní. Nyní tuto možnost osobního kontaktu mají návštěvníci obchodní centra Galerie Šantovka, neboť v showroomu bude umělkyně celý týden své produkty osobně prezentovat.

„Své výrobky prodávám pouze z ruky do ruky, ta cesta je nenahraditelná, jak pro mě, tak pro zákazníky. Věřím, že každý, kdo se jednou u mě zastavil, tak to nebylo naposled. Těším se z každého výrobku, který si najde nový domov a na nové zákazníky, se kterými moc ráda vybírám věci dle jejich preferencí,“ říká dále Žáková, která tímto zve do showroomu Šantovka Star(t)s.


O projektu Šantovka Star(t)s
Šantovka nejsou jen nákupy, jídlo a zábava, ale také design, řemesla, lokální značky, udržitelnost a kreativita. To vše v novém projektu ŠANTOVKA STAR(T)S. Pomáháme startupům, řemeslníkům, studentům, umělcům a všem, kteří přicházejí s originálními nápady. Každý projekt je v showroomu zpravidla od pondělí do neděle, vždy od 13 do 19 hodin. Vizitky jednotlivých projektů, které se představí v Šantovka Star(t)s, jsou publikovány na webu www.santovkastarts.cz, kde je lidé mohou rovněž i hodnotit.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení