Vážení návštěvníci,

ve dnech 23. až 26. května budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

3. dubna 2024

Šantovka star(t)s v dubnu představí umění malířů a návrhářů

Projekt Šantovka Star(t)s nabízí start-upům a malým firmám zázemí v prostorách obchodního centra Galerie Šantovky. Talentovaným kreativcům rovněž pomáhá s propagací a sebeprezentací. V dubnu v showroomu, jenž se nachází v prvním patře, mohou návštěvníci centra potkat talentovanou malířku a módní návrháře. Ti všichni vám představí svou originální tvorbu. Na jaké projekty se můžete těšit?


ANNAMI.art (2.-7.4.)

Anna je abstraktní malířka, která zobrazuje svůj niterný nehmatatelný svět, vnímání a prožívání. Výsledné obrazy rámuje její otec Miloš. Společně tak vytvořili projekt ANNAMI (AN, NA, MI. Anna & Miloš), který reflektuje jejich lásku k tvorbě a uměleckému řemeslu. Anna miluje barvy a emoce, které v různých kombinacích umí vytvářet. Její díla oplývají hravostí, nahodilostí, spontaneitou. Nebojí se nedokonalosti, která je autorce sympatická. Nejčastěji se v její tvorbě objevují témata přírody, živlů, dětské hravosti a mnoho dalších. Maluje akrylovými barvami, někdy v kombinaci s temperou. Tvorbu vždy zakončuje olejovými a suchými pastely. Pracuje také s technikou koláže. Každý rám jí otec vytváří na míru, aby umocnil vyznění obrazu. Neváhejte a určitě se na jejich tvorbu přijďte podívat.


Sandra Švédová design (9.-14.4.)

Sandra Švédová design je značka, která odráží tep velkoměsta a dokáže uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Veškeré znalosti, které denně návrhářka Sandra při tvorbě modelů využívá, načerpala z celoživotní práce svojí maminky, švadleny a během studia na Univerzitě Tomáše Bati. Svoji pozornost soustředí na nejmodernější materiály a pracuje s nejkvalitnějšími látkami. Její kolekce, které zákazníci mohou očekávat dvakrát až třikrát ročně, jsou vždy minimalistické s čistými liniemi a důrazem na detail. Filozofie značky směřuje k nadčasovosti, což zajišťují propracované střihy a kvalitní látky. Při výrobě kolekcí ráda pracuje s přírodními, ale i s high-tech funkčními materiály, které zpracovává do nositelných modelů. Inspirací jí je žena jako taková, samotná práce se ženou, kdy se při výrobě šatů soustředí na její přednosti, které se snaží vyzdvihnout. „Každá žena, která vkročí do mého ateliéru se pro mne stane výzvou a společně měníme naše představy ve skutečnost. V posledních letech mám tu čest oblékat i ženy v jejich slavnostní okamžik, a tak trochu zažívat svatební den s nimi,“ říká Sandra Švédová. Přijďte se podívat na tvorbu energické návrhářky, jejíž věhlas se šíří po celé republice.


DÍLNAstore (15.-21.4.)

DÍLNAstore je originální česká značka kožené módy. Jde o klasickou ruční výrobu, při které je tento přírodní produkt pečlivě zpracováván. Tým firmy navrhuje a vyrábí produkty, které si hýčká od samého počátku výroby. Do každého produktu vkládá fantazii, um, pracovitost a lásku. Zakládá si na tom, že jejich výrobky jsou autentické. I když se snaží, aby produkty vypadaly stejně, lze najít určité odlišnosti ve zpracování i v odstínech kůže. Každý produkt se tak stává originálem, který je připraven společně s vámi vyprávět jedinečný příběh.


Yako King (22.-28.4.)

Yako King nabízí moderní a stylové oblečení pro děti i dospělé. Značku založil v roce 2017 Patrik Diamond, který ji vytvořil pro svého syna. Marně totiž sháněl moderní oblečení, které nosí dospělí. Značka Yako King chce, aby se i malí miláčci mohli oblékat kvalitně jako jejich rodiče, „yako králové“, „Yako King“. Své oblečení šije z českých látek ve vysoké kvalitě, na tom si zakládá. Chce ať jeho oblečení vydrží roky jako nové, a nikoli jen pár měsíců. Sám si oblečení vymýšlí a navrhuje. Na kolekcích pracuje spolu se svou pomocnou švadlenkou, kterou považuje za nejšikovnější, neboť ona dodává jeho oblečení punc vysoké kvality. Určitě se na jejich společnou práci přijďte do showroomu podívat.


Sluší ti to (29.4.-5.5.)

Sluší ti to je značka dámské módy z přírodních a udržitelných materiálů. Velkou vášní její zakladatelky Zuzky jsou sukně, protože si myslí, že neodmyslitelně k ženám patří a podtrhují ženskou esenci. Dává si záležet na výběru materiálu, na pečlivosti při výrobě a šití – ráda pracuje se zpětnou vazbou od zákaznic a tvoří podle jejich potřeb a přání. Své zákaznice chce motivovat v budování sebevědomí. Pokládá otázku, jak často dnes někdo někomu řekne, že mu to sluší. Ostatně jak často to říkáme sami sobě? Svou tvorbou by ráda přispěla ke změně. Svým oblečením chce ukázat druhým, kdo opravdu jsme, neboť jde o důležitou formu neverbální komunikace. Oblečením chce podpořit a zvýraznit krásu i přednosti ženy. Pohodlný střih, ve kterém se kráčí s lehkostí, doplňují barevné tóny, a ty vám jistě slušet budou!


Více informací o jednotlivých projektech najdete na Šantovka Star(t)s.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení