Z technických důvodů v termínu 15. až 29. července (7–16 hod.) bude výjezd i vjezd do parkingu z ulice Polská uzavřen.
Využijte, prosím, vjezd a výjezd z ulice Velkomoravská. Během víkendů je vjezd i výjezd bez omezení.
Děkujeme za pochopení.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

21. července 2022

Designové výrobky do domácnosti ze stavební suti?

DESIGNOVÉ VÝROBKY DO DOMÁCNOSTI ZE STAVEBNÍ SUTI?
ŠANTOVKA STAR(T)S PŘEDSTAVUJE INOVATIVNÍ PROJEKT S EKOLOGICKÝM PŘÍSTUPEM.

Designové výrobky do domácnosti ze stavební a demoliční suti? Jasně! Společnost Cementum vyrábí udržitelné betonové produkty s důrazem na maximální využití druhotných surovin. Veškerý inertní materiál – cihly, beton, keramiku, střešní tašky – využívá k vytvoření kvalitních květináčů, dárkových předmětů i městského mobiliáře. Opakovatelný recyklační cyklus navíc naplňuje principy oběhového hospodářství, neboť pro své produkty používá udržitelný beton se 100% obsahem recyklovaného kameniva. Inovativní firma své výrobky vystavuje tento týden v showroomu projektu Šantovka Star(t)s, který nabízí v obchodním centru začínajícím start-upům zdarma prostory pro prezentaci. Cementum zákazníkům nabídne také jednu místní zajímavost!

„Ke každému z našich projektů uvádíme zdroj materiálu, množství ušetřených přírodních zdrojů a snížení uhlíkové stopy oproti konvenčnímu betonu. Náš designerský tým využívá pro přípravu modelů moderní digitální technologie a generativní design,“ říká obchodní ředitel společnosti Cementum Ondřej Koc.

Betonové dekorativní výrobky dosahují stejných užitných parametrů jako výrobky z přírodních zdrojů a díky jejich odolnosti vůči různým vlivům počasí jsou použitelné v interiéru i exteriéru. Stávají se součástí komerčních prostor, průmyslových parků, venkovních teras a veřejných prostranství.

Produkty společnosti Cementum mají také ještě jeden originální lokální přesah. Některé z nich vznikly ze stavebních sutí bývalých vojenských budov v areálu Nové Velkomoravské v Olomouci, kde aktuálně probíhají demoliční práce a přípravy na výstavbu nové městské čtvrti.

Firma Cementum napomáhá také k dosažení statusu tzv. zelených budov v rámci certifikace LEED a BREEAM, které kladou důraz na efektivitu a životní́ prostředí́. V Olomouci se certifikací LEED může pyšnit například moderní administrativní budova Envelopa Office center. Moderní recyklační přístup je pozitivním trendem, který dbá na kvalitu životního prostředí a odpovědný přístup ke svému okolí.


O projektu Šantovka Star(t)s:
Šantovka nejsou jen nákupy, jídlo a zábava, ale také design, řemesla, lokální značky, udržitelnost a kreativita. To vše v novém projektu ŠANTOVKA STAR(T)S. Pomáháme startupům, řemeslníkům, studentům, umělcům a všem, kteří přicházejí s originálními nápady. Každý projekt je v showroomu zpravidla od pondělí do neděle, vždy od 13 do 19 hodin. Vizitky jednotlivých projektů, které se představí v Šantovka Star(t)s, jsou publikovány na webu www.santovkastarts.cz, kde je lidé mohou rovněž i hodnotit.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení