Vážení návštěvníci,

ve dnech 23. až 26. května budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

18. října 2023

Šantovka má dnes narozeniny

ŠANTOVKA MÁ DNES NAROZENINY. VÍKENDOVÉ OSLAVY STÁLY ZA TO!

Na den přesně před deseti lety se poprvé otevřela Galerie Šantovka. Během následující dekády přivítala ve svých prostorách více než 70 milionů návštěvníků, uspořádala tisíce akcí nejrůznějšího zaměření, od kulturních, sportovních či gastronomických eventů. Výsledkem je, že se Šantovka podle průzkumů stala jedním z míst v Olomouci, které obyvatelé města označili za nejpříjemnější. Všechny tyto úspěchy stály za mimořádnou oslavu. Finální párty se uskutečnila v Šantovce o víkendu a byla to velká jízda! Jaká byla sobotní akce? A co chystá Šantovka do budoucna?

První část oslav se uskutečnila hned zkraje září, kdy celodenní program vyvrcholil monumentálním koncertem Alle Farbena. Na tento úspěch navázaly koncerty i v rámci druhé části oslav. Minulou sobotu proto hosté zažili pořádnou porci koncertů. Na podiu vystoupili Adam Mišík, Pam Rabbit nebo O5 a Radeček. Fanoušci si koncerty užívali i přes nepřízeň počasí. „Pršelo, foukalo, zima, tak bylo jasný, že budeme hrát jen pro hrstku věrných. Málem jsme oněměli, když jsme uviděli, že vás zůstal kotel. Moc děkujeme, že jste kvůli nám mokli a udělali tak boží atmosféru jak na velkým fesťáku,“ děkovali po koncertě svým příznivcům O5 a Radeček. Oslavy pokračovaly také uvnitř galerie. V prostorách centra se malí návštěvníci věnovali nejrůznějším hrám z oblasti virtuální reality či sportovním aktivitám, dámy sledovaly módní přehlídky či cooking show tříhvězdičkového michelinského kuchaře Jacoba Jana Boermy. Vyvrcholením akce byla akrobatická show s velkolepými světelnými efekty.

K výročí vznikla také audiovizuální výstava, která mapuje historii celé lokality od konce 18. století až do současnosti. „Chtěli jsme ukázat, jak se místo proměňovalo a vyvíjelo do současné podoby. Dnes je Šantovka součástí města a vytváří trendy v životním stylu, zábavě i gastronomii. O propojení se životem v Olomouci nám jde především. Základem našeho úspěchu je totiž spolupráce a hledání synergie uvnitř našeho krásného města. Nejde nám jen o to, co probíhá v prostorách našeho centra, ale pomáháme například sportovním klubům, začínajícím firmám a start-upům. Jen společně jsme silní. Brzy představíme další plány, jak naši činnost ještě dále posunout o kus vpřed,“ říká Richard Morávek.

Velkým tématem je nyní rozšíření Šantovky na druhý břeh Mlýnského potoka. Developer spolu s architekty již totiž odladil finální podobu tohoto projektu a brzy s ní seznámí veřejnost. „Šantovka „dvojka“ bude mnohem více rozmanitá. Vznikne nové náměstí, ožije nábřeží Mlýnského potoka. Postavíme zde polyfunkční sál pro divadlo, muzikály, koncerty, kongresy i společenské akce, takovou obdobu pražského Fóra Karlín. Nabídku doplní i atraktivní restaurace. Chceme se soustředit na životní styl a jeho trendy, bude tu spousta zábavy pro malé i velké a jedno překvapení, které zatím neprozradím, ale za nímž se do Olomouce bude jezdit z širokého okolí. Ubytovat se bude možné v novém hotelu, přidáme unikátní gastroprovozy a velký kulturní a kongresový sál. Vznikne kus nového krásného moderního města. Věřím, že se o lokalitě bude mluvit po celé republice,“ řekl nedávno Morávek na dotaz médií týkající se budoucích plánů.

 

10 let Galerie Šantovka v číslech

Návštěvnost: Více než 72 milionů návštěvníků za 10 let, ročně se v posledním období pohybuje kolem 8,3 milionů lidí (vyjma dvou covidových let), stále platí vzestupný trend. V roce 2014 přišlo do GŠ 5 628 261 návštěvníků, v roce 2022 zaznamenala GŠ už 8 350 213 návštěvníků.

Obsazenost prodejních jednotek: konstantně nad 97 %

Akce: tisíce kulturních a gastro akcí (k největším patřily koncerty Alle Farben, Sandra, David Koller)

Každý měsíc organizuje Galerie Šantovka hlavní tematický event (například Miss Šantovka, Svatební veletrh, Čokofest, Velikonoce, Sportovní dny, Super Ride Car setkání, výstavy, Cosplay, Vánoce, Burger Festivaly, Dětské dny apod.). K tomu doplňkové akce, na nichž se Galerie Šantovka spolupodílí s dalšími organizátory, poskytujeme prostory pasáží neziskovým organizacím k výstavám, prezentacím nebo autogramiádám (například spolupracující sportovní kluby apod.).


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení