Vážení návštěvníci,

ve dnech 23. až 26. května budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

14. dubna 2021

Galerie Šantovka zahajuje uměleckou výstavu s názvem NEomezení

Olomoucká Galerie Šantovka připravila ve spolupráci s regionálními umělci ve svých prostorech výstavu s názvem NEomezení. Na čtyři desítky děl obsadí první patro obchodního centra v době, kdy všechny galerie a výstavní síně mají své prostory uzavřeny. Akce má za cíl povzbudit kulturní život v Olomouci a nabídnout umělcům prezentaci jejich děl v této nelehké době. Výstava bude zahájena ve středu 14. dubna a potrvá do 16. května.

Výstava NEomezení je symbolicky situována na chodbách pod největší sdílenou malbou ve střední Evropě, na které se v minulosti podílelo více než 1600 umělců. „Jsme velmi rádi za to, že můžeme podpořit umělce z Olomouce a okolí. Jsme jediná galerie ve městě, která je aktuálně otevřena,“ říká ředitel centra Petr Navrátil.

Výstava čítá zhruba 40 obrazů a pět fotografií. Mezi exponáty jsou umělecké kousky od Vincenta Chigniera, Pavla Lacka, Pausera, Chaos Company, Terezy Tomaštíkové, Anny Dvořákové, Marcela a Marka Hubáčkových, Diany Kaprálové, Jana Loebla a Ondřeje Javůrka. Návštěvníci mohou také vidět fotografie Lukáše Navary a Michala Botka. V den zahájení výstavy uspořádá centrum online koncert zpěvačky Terezy Wrau, která vystoupí se svými originálními písněmi přímo v prostorách galerie.

Galerie Šantovka chystá v následujících týdnech další program pro zpestření výstavy. „V momentě, kdy se otevřou obchody s módou v prvním patře, umístíme do výloh místo umělých figurín reálné modely a modelky z masa a kosti. Tento program nese pracovní název „živé výlohy,“ říká mluvčí centra Petr Hlávka.

„Výstava NEomezení je příležitost, jak vrátit život do prostor Galerie Šantovka, ale hlavně jak podpořit umělce, kteří museli kvůli COVID-19 odložit většinu nasmlouvaných výstav a jiných aktivit, jako byl třeba i námi plánovaný prodejní veletrh Art Fair,“ říká spoluautorka expozice a organizátorka Street Art festivalu Romana Junkerová.

Výstava je také startem plánované spolupráce Galerie Šantovka s organizátory Street Art festivalu. „V září chystáme event, který propojí fenomenální umělecké skupiny street artu, skvělou tematickou hudbu a gastronomii,“ říká mluvčí centra.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení