Vážení návštěvníci,

ve dnech 23. až 26. května budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

9. listopadu 2022

Šantovka o víkendu zažije svatomartinské hody

CIMBÁLOVÁ MUZIKA, MORAVSKÉ VÍNO A TRADIČNÍ HUSA SE ZELÍM. ŠANTOVKA O VÍKENDU ZAŽIJE SVATOMARTINSKÉ HODY.

Šantovka připravila pro své návštěvníky o víkendu svatomartinské hody se vším co k tomu patří. Cimbálová muzika, moravské víno a tradiční husy se zelím. Hlavním bodem programu bude festival Vinaři na Šantovce, který přináší do Olomouce kouzlo vinařského světa jižní Moravy. Na akci se představí špičková butiková vinařství. Vybírat můžete od svatomartinských vín přes zralá tichá vína až po tradiční sekty na způsob Champagne.

„Letos jsme vybrali vinařství s menší produkcí, která nabízejí mimořádnou kvalitu a šetrný přístup k výrobě. Například vinařství Vilavin vytváří vína pomocí unikátní gravitační technologie. Vinařství Salay zase nabízí sekty vyrobené tradiční metodou kvašení v láhvi, které snesou srovnání s francouzskými šumivými víny. Vinařství Fučík proslulo víny vyráběnými metodou sur - lie, která jsou ozdobou každé degustace. Atmosféru akce umocní cimbálová muzika Bojkovjan,“ říká pořadatel festivalu Petr Hlávka.

Dalšími vinařstvími budou vinařství Baláž a vinařství ZD Sedlec. Poslední jmenované darovalo 100 lahví svatomartinských vín, která ponesou speciální etiketu namalovanou dětmi z Dětského centra Ostrůvek. Výtěžek z jejich prodeje poputuje právě malým autorům originální viněty. Charitativním vínům bude požehnáno farářem v pátek v 16:00 v přízemí obchodního centra. Touto akcí se odstartuje celý festivalový víkend.

Svatomartinské hody se samozřejmě neobejdou bez dozlatova vypečené husy. Klasiku s dvěma druhy zelí, knedlíkem a bramborovými šiškami nabízí restaurace Lobster, sousední Bistro Helen doporučuje husí konfit s badyánovým zelím, dýňovým pyré, vlašskými ořechy, podzimním ovocem a jalovcovou omáčkou.

Více informací o akci najdete na www.galeriesantovka.cz.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení