Z technických důvodů v termínu 15. až 29. července (7–16 hod.) bude výjezd i vjezd do parkingu z ulice Polská uzavřen.
Využijte, prosím, vjezd a výjezd z ulice Velkomoravská. Během víkendů je vjezd i výjezd bez omezení.
Děkujeme za pochopení.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

22. srpna 2022

Rozloučení s prázdninami v Galerii Šantovka

ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI BUDE V GALERII ŠANTOVKA VE ZNAMENÍ HER A ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ

Festivalem IQ Play zakončí letní prázdninový program v Galerii Šantovka v Olomouci. V různé herní zóny se obchodní centrum promění poslední srpnový víkend, tedy od soboty 27. do neděle 28. srpna. Největší část budou tvořit hlavolamy, deskové a společenské hry. Na své si přijdou děti i dospělí. O týden později, od 3. do 4. září, pak mohou rodiče s dětmi přijít na již tradiční Veletrh kroužků a zájmových aktivit.

„Na festivalu budou k vidění, a hlavně k vyzkoušení, hry a hračky, které baví a zároveň rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Návštěvníky jistě zaujmou i zvětšeniny deskových her, optické klamy, chytré hry pro úplně nejmenší děti či robotické hračky,“ popsala ředitelka Galerie Šantovka Michaela Mitáčková. Nebudou chybět ani různé druhy stavebnic. Lidé si zde vyzkouší i řadu novinek, které jsou na trhu a mnoho z nich je možné si vybrat i v Galerii Šantovka.

Mezi velká lákadla pak patří robotické hračky, které si děti mohou naprogramovat samy. Ty jsou, na rozdíl od počítačových her, doporučovány i odborníky. „Robotické hračky jsou zaměřeny na rozvoj logického, informatického myšlení, prostorové představivosti, plánování a předmatematických dovedností,“ popsala Věra Stojarová, která organizuje Festival IQ Play. Hrací zóny s lektory budou veřejnosti přístupné v sobotu a v neděli od 10.00 do 18.00 hodin.

Se začátkem každého školního roku si mnoho rodičů pokládá otázku, jak zajímavě a smysluplně naplnit volný čas svých dětí a jakým směrem rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti. Pokud patříte mezi ně, zapište si do svých diářů termín 3. a 4. září, kdy se Galerie Šantovka promění v ostrov plný zájmových kroužků.

„Jako každý rok se budete moci na Veletrhu kroužků seznámit s řadou známých i nevšedních aktivit pro děti všech věkových kategorií. Na tomto inspirativní akci se vám představí mnoho lokálních vystavovatelů nabízejících taneční, hudební, dramatické, výtvarné, jazykové, sportovní kroužky a zábavu pro nejmenší,“ popsal marketingový specialista Galerie Šantovka David Podstata.

Všechny aktivity si návštěvníci vyzkouší přímo v interaktivních expozicích, nebo si je prohlédnou při vystoupeních na pódiu, kde se uskuteční také nápadité exhibice, soutěže, představení i zábavné ukázky. Veletrh bude přístupný vždy od 10.00 do 18.00 hodin.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení