Vážení návštěvníci,

ve dnech 21. a 22. června budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

13. června 2023

Šantovka získala prestižní certifikát BREEAM®

ŠANTOVKA ÚSPĚŠNĚ POKRAČUJE V TRENDU UDRŽITELNOSTI. ZÍSKALA PRESTIŽNÍ CERTIFIKÁT BREEAM®

Udržitelnost a šetrný vztah k životnímu prostředí jsou tématy, která bere vážně i Galerie Šantovka. Jakožto velká firma v centru města se na odpovědný přístup zaměřila již před lety a intenzivně pracovala na „zelených“ inovacích. Touto cílenou prací si nyní vysloužila prestižní ocenění BREEAM®, které přísně posuzuje ekologický přístup firem.

„Galerie Šantovka se může pochlubit celou řadou úsporných opatření. Od šetrné úspory energií, přes třídění odpadu, bezobalový program až po nabízené produkty udržitelné módy (tzv. slow Fashion), která klade důraz na trvanlivost. Ocenění nám dává signál, že jdeme správným směrem. Jde o nejstarší a v současnosti také o nejrozšířenější certifikaci v oblasti energeticky úsporných a udržitelných budov,“ říká ředitelka centra Michaela Mitáčková.

I když hlavním kritériem pro hodnocení je energetická úspornost, certifikace se v rámci hodnocení zabývá i dalšími enviromentálními aspekty. Hodnocení se zajímá také například o přístup vedení centra. „V části Asset Performance, která řeší manažerskou činnost, dosáhla Šantovka úrovně VERY GOOD,“ říká dále Mitáčková.

Galerie Šantovka se dlouhodobě stará o udržitelnost všech svých projektů, a to i společně se svými nájemci. „Většina nájemců do toho jde s námi. Některé jednotky se navíc zapojují do recyklace starého zboží. V obchodním centru také nakoupíte zboží označované BIO či Fair Trade,“ doplňuje Mitáčková.

Obchodně-společenské centrum má navíc také vlastní včelíny, na zelených střechách mohou návštěvníci spatřit hmyzí domky a v okolí i nejrůznější ptačí budky. Šantovka v současnosti provádí také úpravy zelených ploch na střechách. V souvislosti s úsporami plánuje také vybudování fotovoltaické elektrárny.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení