« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

7. května 2021

Kola na patnáct minut zdarma pro všechny. Galerie Šantovka podporuje ekologickou dopravu a místní start-upy

U příležitosti pondělního rozvolňování koronavirových restrikcí a příchodu teplejších měsíců, přichází Galerie Šantovka s novinkou, která má za cíl potěšit všechny občany a návštěvníky hanácké metropole. Šantovka se totiž rozhodla finančně podpořit místní start-upy, a to sdílená kola Nextbike a koloběžky Eagels Scoots, které nabízejí moderní způsob městské přepravy. Pro Olomoučany a turisty to hlavně znamená, že mají možnost si díky této podpoře zapůjčit sdílené kolo na 15 minut zcela zdarma a cestovat s ním po celé Olomouci. Cílem této iniciativy je podpořit přírodě šetrný způsob dopravy a v neposlední řadě také zlepšit dopravní situaci ve městě. Šantovka spouští v rámci ekologické tématu také kampaň na udržitelnou módu a natočila video, ve kterém se jako účinkující objeví také známý olomoucký barber Richard Laně.

Jarní cyklistická sezóna je zahájena. Galerie Šantovka proto před slunným víkendem spustila kampaň na kola Nextbike a koloběžky Eagels Scoots, které se dnes objevily v ulicích Olomouce se zcela novým brandingem. „Velmi nám záleží na životním prostředí v místě, kde žijeme a podnikáme. Kromě toho, že je naším záměrem zlepšit kvalitu ovzduší, chceme také umožnit všem obyvatelům a turistům rychlý a flexibilní pohyb po městě. Vzhledem k rozloze Olomouce je čas 15 minut vyhovující na to, aby se každý dostal v Olomouci tam, kam potřebuje,“ říká majitel Galerie Šantovka Richard Morávek.

Společnost Nextbike nabízí v Olomouci flotilu 300 sdílených kol, které si lidé mohou půjčit téměř na 150 místech. Jednou z nejfrekventovanějších zastávek je právě Galerie Šantovka, která má u hlavních vchodů vybudovaná stanoviště. „Naše kola si můžete půjčit téměř po celém městě a další stále přidáváme. Za rok 2020 jsme v Olomouci uskutečnili více jak 150 tisíc výpůjček a evidujeme přes 7 000 registrovaných uživatelů. Věříme, že letošní sezona bude i díky spolupráci se Šantovkou zase o něco lepší,“ říká obchodní ředitel společnosti Nextbike Lukáš Luňák.

Obchodní centrum podpořilo také koloběžky Eagles Scoots, které jsou regionálním start-upem. Trend smart technologií získává stále větší popularitu ve všech velkých evropských městech. „Jsme mladý olomoucký start-up, který v květnu 2020 spustil poprvé svoji službu v Olomouci. I přes komplikovaný rok se sezóna vydařila nad očekávání, proto jsme se rozhodli v nové sezóně 2021 zvýšit počet koloběžek a dále expandovat. Mikromobilita využívající moderní technologie zlepšuje stav infrastruktury ve městech,“ říká majitel Eagels Scoots Patrik Zaoral.

V případě koloběžek Eagels Scoots Galerie Šantovka zadotovala 25% slevu všem zaměstnancům centra, aby podpořila rychlý a ekologický způsob cestování na pracoviště. „Chceme zvyšovat komfort všech zaměstnanců centra. Tuto službu tak bude moci využívat cca 1 500 lidí pracujících v Galerie Šantovka a věříme, že tím zlepšíme dopravní podmínky mnohým z nich,“ říká Richard Morávek.

Šantovka natočila v rámci kampaně ekologické dopravy také propagační video. V rámci pondělního otevření obchodů s oblečením do tohoto videa zapojila své nájemce, kteří mají ve své nabídce udržitelnou módu. Jejich oděvy na sobě mají všichni účinkující včetně Richarda Laněho, olomouckého barbera, který se stal hlavní tváří vizuální kampaně.

Informace:
Kola Nextbike: www.nextbikeczech.com/olomouc/
Koloběžky Eagels Scoots: www.eaglescoots.com
Informace o službě: www.galeriesantovka.cz


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení