Vážení návštěvníci,

Ve středu 1. května bude pro vás Galerie Šantovka OTEVŘENÁ bez omezení.

Také ve středu 8. května bude pro vás Galerie Šantovka OTEVŘENÁ, avšak obchody s plochou nad 200 m² budou zavřené. Menších obchodů se toto omezení netýká.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

16. března 2021

Galerie Šantovka otevírá nové testovací centrum na COVID-19

Galerie Šantovka otevírá nové testovací centrum na nemoc COVID-19, které nabízí své služby zájemcům z řad veřejnosti, návštěvníkům a zaměstnancům centra. Jedná se o veřejně prospěšnou inciativu ze strany soukromého sektoru, kdy cílem otevření tohoto v pořadí třetího testovacího místa v Olomouci je výpomoc zatíženým olomouckým nemocnicím. Zároveň jde o další významný krok ke zvýšení bezpečnosti nejen zákazníků a zaměstnanců centra, ale také celé olomoucké veřejnosti.

Od úterý 16. března 2021 nabízí Galerie Šantovka novou službu v podobě testovacího centra, které umožní zájemcům z Olomouce a okolí testování na onemocnění COVID-19 nejen metodou PCR, ale i neinvazivními antigenními testy. Galerie Šantovka tak poskytla své kapacity pro výpomoc olomouckým nemocnicím při velké poptávce veřejnosti po testování na přítomnost koronaviru v těle. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou dohodu se společností EMA – Emergency a laboratořemi Aesculab, která vedla ke zřízení tohoto odběrového místa. Věříme, že tímto krokem pomůžeme zmírnit složitou pandemickou situaci a umožníme zkrátit čekací dobu zájemcům na vyšetření,“ říká ředitel Galerie Šantovka Petr Navrátil.

Významným benefitem, který testovací centrum přináší, je možnost tohoto testování na pracovišti pro všechny zaměstnance obchodního centra, především pro ty, kteří přichází do kontaktu s návštěvníky galerie. Toto testování se stane součástí již zavedených opatření v boji proti COVID-19 v Galerii Šantovka, kde jsou nainstalovány nejprogresivnější bezpečnostní technologie (například UV Clean Air, dezinfekční nástřik využívající technologii nanočástic atd.). „Možnost testování pro zaměstnance je další účinnou iniciativou pro eliminaci šíření nemoci COVID-19. Věříme, že tento krok přispěje k větší bezpečnosti a pocitu jistoty všech, kteří se v prostorách obchodního centra vyskytují,“ říká dále Petr Navrátil.

Kromě testování metodou PCR (odebraný vzorek se odesílá do laboratoře, kde dojde k vyhodnocení nejpozději do 48 hodin) bude k dispozici také antigenní test neinvazivní metodou (výsledek je znám do 30 minut). Tuto možnost mohou využít jak občané se žádankou, tak zájemci o dobrovolné antigenní testování, přičemž je tato služba testovanému každý třetí den proplácena pojišťovnou. Registrace zájemců je nutná na níže uvedeném rezervačním portálu. Provoz testovacího centra bude každý pracovní den od 7:00 do 16:00 hodin. Testovací centrum bude konkrétně umístěno v prostorách venkovního parkoviště P5 (u dětského hřiště) před obchodním centrem Šantovka.

„Bezpečnost a zdraví hostů i zaměstnanců je na prvním místě priorit fungování našeho obchodně-společenského centra. Věříme, že záměr na zřízení tohoto místa bude prospěšný také celé olomoucké veřejnosti,“ říká tiskový mluvčí Galerie Šantovka Petr Hlávka.


Druhy testů: PCR test, antigenní test

Provozní doba: každý pracovní den od 7:00 do 16:00 hod

Registrace: https://rezervace.aeskulab.cz/

Lokace testovacího centra: parkoviště P5, Galerie Šantovka

TELEFON NA ODBĚROVÉ MÍSTO: +420 731 710 084


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení