Mapa centra
Dnes otevřeno do 21:00

Tisková zpráva

« zpět na seznam článků

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF 15. prosince 2025

Šantovka zažila mimořádný adventní den

ŠANTOVKA ZAŽILA MIMOŘÁDNÝ ADVENTNÍ DEN: BRÜCKNER V BETLÉMU, TARJA MEZI FANOUŠKY A OTEVŘENÍ POPEYES

Galerie Šantovka se v pondělí 15. prosince stala dějištěm hned tří výrazných událostí, které přilákaly pozornost veřejnosti i médií. Adventní atmosféru obohatilo slavnostní umístění nové figurky do unikátního mechanického betlému Rudolfa Jana, tradiční setkání fanoušků s finskou pěveckou ikonou Tarjou Turunen i otevření dlouho očekávané restaurace Popeyes.

Nová figurka v betlému připomíná legendu českého fotbalu

Mechanický betlém Rudolfa Jana, který je už řadu let jedním ze symbolů adventu v Galerii Šantovka, se letos rozšířil o další významnou osobnost spojenou s Olomoucí. Nová figurka zpodobňuje legendárního fotbalového trenéra Karla Brücknera, jenž letos oslavil 86 let.

Slavnostního umístění figurky se zúčastnili také bývalí reprezentanti a hráči spjatí s Brücknerovým působením, mimo jiné David Rozehnal, Pavel Hapal a Michal Kovář, a nechyběli ani zástupci Galerie Šantovka. Součástí události se stala i doprovodná výstava archivních fotografií, která na patnácti panelech připomíná Brücknerovu kariéru i jeho spolupráci s řadou výrazných osobností českého fotbalu. Tu si návštěvníci centra mohou prohlédnout po celý advent.

Unikátní mechanický betlém, vytvořený kombinací moderních technologií a ruční práce, zabírá plochu 14 metrů čtverečních a obsahuje 100 pohyblivých postav, více než 150 zvířat a 19 budov včetně historického centra Olomouce. Postava Karla Brücknera doplnila řadu dalších slavných osobností, mezi něž patří zpěváci Tarja Turunen, Bruce Dickinson a Karel Gott, hokejista David Krejčí a dva bývalí olomoučtí arcibiskupové Rudolf Jan (po němž dostal betlém své jméno) a Antonín Cyril Stojan.

Tarja Turunen opět potěšila fanoušky v Šantovce

Odpoledne patřilo hudbě a setkání s fanoušky. Do Galerie Šantovka se i letos vrátila Tarja Turunen, která zde v rámci svého adventního turné absolvovala tradiční autogramiádu. U velkého vánočního stromu v přízemí galerie podepisovala alba, fotila se s fanoušky a navodila sváteční atmosféru, která se stala neodmyslitelnou součástí její prosincové návštěvy Olomouce.

„Setkání s Tarjou se už stalo krásnou adventní tradicí, kterou si naši návštěvníci velmi oblíbili. Každý rok u vánočního stromu vzniká výjimečná atmosféra plná emocí a radosti. Jsme rádi, že se k nám Tarja opět vrací a že Galerie Šantovka může být místem, kde se fanoušci potkají se svou hudební ikonou opravdu zblízka,“ uvedl David Podstata, marketingový koordinátor Galerie Šantovka.

Večer Tarja Turunen vystoupí na Výstavišti Flora Olomouc se svým adventním programem The Spirit of Christmas, který patří k nejvyhledávanějším vánočním koncertům v Evropě.

Otevření Popeyes přilákalo davy fanoušků

Třetím výrazným momentem dne bylo otevření nové restaurace Popeyes, která v Galerii Šantovka zahájila provoz v 10 hodin dopoledne. Očekávání bylo patrné už dlouho před samotným otevřením – první fanoušci čekali před vstupem desítky hodin předem.

Slavnostní otevření doprovodil speciální program, ochutnávky a tradiční odměny pro nejvěrnější fanoušky značky. První stovka návštěvníků měla možnost ochutnat ikonický Chicken Sandwich zdarma a tři nejvytrvalejší zákazníci získali voucher na sendviče po celý rok.

Otevřením Popeyes rozšířila Galerie Šantovka svou gastronomickou nabídku o jednu z nejrychleji rostoucích světových fastfoodových značek a potvrdila tak svou pozici místa, kde se potkává nákupy, gastronomie, kultura i společenské dění.

Mgr. Ivo Vysoudil
Spokesperson & PR Specialist
Telefon: +420 776 870 999
E-mail: vysoudil@redstonegroup.cz

Koho u nás najdete

PRESS H&M Home Teta drogerie INTERSPORT - servis Rieker Flamingo fashion Baťa NEW YORKER Dr. kubba – zdravá obuv Marks & Spencer NUTREND store Pepco CCC Black Coffee MOHITO Vaprio EXIM tours a FISCHER Raiffeisenbank TATUUM CROPP DON PEALO Česká pošta MINIT LEDER-PELLICCE INDECOR Bruno Fashion Opera Caffe F-mobil FAnn parfumerie Lobster Restaurant Mobil Pohotovost Manufaktura Čedok MEX-DAN restaurant C&A PROFIMED Art Studio NORDBLANC INTERSPORT CAMP DAVID ORION Calzedonia Triola Relax YES Jewellery CEWE Florcentrum Foltýnová Marionnaud Kryštof Květinář Směnárna Tourist centrum Bambule H&M Červené jablko KFC draps Triumph Mango Albi TUI CiAO di MaxTara Albert hypermarket Vodafone TENMANYA - Running Sushi MEATFLY DATART Fruitisimo Tchibo NANINails FERATT Tommy Hilfiger DEICHMANN Bubble One DaMa handbags & accessories SPORTISIMO Douglas The Original Walk-In Barber PB Česká kuchyně GANT Lee Cooper Lobster Bistro H&M Grizly Blažek mBank Ruční mytí aut Šantovka Tescoma prodejní centrum The Original Barber Fantazim collection Česká spořitelna O2 KODANO Optik Vinotéka Vinofol Erotic City Corial Papírnictví + Oxalis čaj a káva LARA BAGS Klenotnictví JOLLEO EKO ČISTÍRNA by Softwash Blue Style Rituals Bambule - dětský koutek Trafika IQOS ECCO HOUSE Swarovski CityZen Pekárna Hranice TEZENIS Allwyn Lékárna Dr.Max ETA Bushman KARA POP Bubble Tea Amart T-Mobile Kadeřnictví KLIER HANNAH RV FASHION LINDEX fielmann Popeyes CROSS JEANS Bageterie Boulevard CheeseMarket dm drogerie markt E.L. fashion UGO Salaterie Klenoty Aurum APART Flying Tiger Copenhagen Terranova Bowland GECO TABÁK-TISK Glamour Art Bijou Brigitte Desigual IKEA plánovací studio CK Victoria TAKKO INTIMMO – spodní prádlo LOAP Starbucks Costa Coffee DĚTI DĚTEM Spaghetti Parmigiano Potten & Pannen - Staněk Yves Rocher KNIHY DOBROVSKÝ SCANquilt Komerční banka PREMIERE CINEMAS GAS SONNENTOR ŠUFAN Sport Vision RESERVED McDonald´s Šantovka Trdlokafe Office Shoes iStores Apple Premium Reseller Air Bank Burger King MONETA Money Bank Marionet Bombay Express Tamaris iLoveServis C&A GrandOptical Dermacol Smarty.cz | JRC.cz Bruno Family PANDORA PetCenter Columbia Sportswear Intimissimi KORU cafe ALPINE PRO