Z technických důvodů v termínu 15. až 29. července (7–16 hod.) bude výjezd i vjezd do parkingu z ulice Polská uzavřen.
Využijte, prosím, vjezd a výjezd z ulice Velkomoravská. Během víkendů je vjezd i výjezd bez omezení.
Děkujeme za pochopení.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

12. června 2024

Půlmaraton již tuto sobotu! Šantovka a REDSTONE si připravili atraktivní program

Již tuto sobotu odstartuje v Olomouci Mattoni Running Festival, jehož součástí je i tradiční olomoucký půlmaraton. Tisíce běžců zaplaví ulice města a budou zdolávat náročnou 21 kilometrů dlouhou trasu. Novinkou je ale ranní Šantovka běh o délce pět kilometrů. Letošní partneři oblíbené sportovní události, Galerie Šantovka a skupina REDSTONE, si pro běžce a fanoušky připravili atraktivní doprovodný program. Přijďte se naladit na sportovní výkon či na fandění!

„Jsme hrdí, že můžeme podpořit tuto výjimečnou sportovní akci, která přináší radost běžcům i podporovatelům. Celé město bude po celý den upínat své zraky na závodní pole a je to vždy atraktivní podívaná. Aktivně se také zapojíme do programu, a to jak skrze fanzóny, tak přímo pro sportovní závodění. Pořadatel RunCzech společně s námi totiž vytvořil nový závod Šantovka 5 km Běh, který povede z Horního náměstí centrem města. Startuje už v 9 hodin a zahájí celý běžecký festival,“ říká mluvčí Galerie Šantovky a skupiny REDSTONE Petr Hlávka.

Galerie Šantovka si v rámci své fanzóny, která bude umístěna pod lávkou před obchodním centrem, připravila bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit na hudební point, např. na saxofonistu Mildu Piluse a následně na DJ show. Odpočinout si mohou v chill out zóně s míchanými drinky ReTrojka a proseccem ze Světa Bublin. Na programu budou také kreativní dílny („vyrob si svou tenisku“), skákací hrad pro děti či tematické soutěže na běžeckých pásech, kde si zájemci mohou vyzkoušet, jaké to je běžet jako maratonec. K tomu budou připraveny zdravé odměny od UGO.

Developerská skupina REDSTONE bude mít svou zónu na Horním náměstí. Od 8 ráno do večerních 22 hodin mohou běžci i fanoušci navštívit osvěžovací koutek a chill out zónu. Mohou se také natočit ve video koutku 360° či zasoutěžit v kole štěstí a vyhrát drinky nebo energy cookies sušenky.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení