Vážení návštěvníci,

Ve středu 1. května bude pro vás Galerie Šantovka OTEVŘENÁ bez omezení.

Také ve středu 8. května bude pro vás Galerie Šantovka OTEVŘENÁ, avšak obchody s plochou nad 200 m² budou zavřené. Menších obchodů se toto omezení netýká.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

12. září 2022

Měsíc tvorby v Šantovka Star(t)s láká na šikovné české ručičky

ZÁŘIJOVÝ PROGRAM V ŠANTOVKA STAR(T)S JE V PLNÉM PROUDU. MĚSÍC TVORBY LÁKÁ NA ŠIKOVNÉ ČESKÉ RUČIČKY, WORKHOSPY A SCIENCE SHOW.

Projekt Šantovka Star(t)s nabízí nadějným start-upům a kreativním projektům v obchodním centru zdarma prostory pro prezentaci. Návštěvníci nákupní galerie mohou tento měsíc v showroomu, nacházejícím se v prvním patře nákupní galerie, vidět řemeslné výrobky, fashion oblečení, šátky na nošení dětí či ozdobné předměty a šperky. Na závěr měsíce se prostor promění v informační centrum Univerzity Palackého, které láká na workshopy, science show a na designové výrobky z produkce UPointu.

Začátek měsíce odstartoval projekt Tible, který se specializuje na výrovky ze dřeva. Ambicí start-upu je stát se synonymem pro udržitelné a velmi precizně zpracované produkty ze dřeva. Tým společnosti by se rád podílel na výzdobě interiérů hotelů a kaváren u nás i v zahraničí. Jejich výrobky můžete vidět na stránkách projektu Šantovka Star(t)s.

Do konce minulého týdne mohli návštěvníci v showroomu vidět sortiment projektu společnosti Eli Handmade. Projekt se specializuje na šátky na nošení dětí, bundy, mikiny, šaty a barefoot balerínky, které vznikají z vlastních autorských látek. V rámci recyklace starých tkanin a přebytků z dílny, které by se jinak staly odpadem, vznikají módní sukně, batohy, kabelky, ledvinky a další doplňky. „Šicí stroj jsem v těhotenství dostala k narozeninám. Po narození mého syna jsem si ušila nosítko, protože tenkrát nebyl trh s tímto druhem zboží pestrý jako je dnes. Své druhé a třetí nosítko jsem už prodala. Pak to už byly moje zákaznice, které mě motivovaly a svojí zpětnou vazbou mi pomáhaly ke zdokonalování se,“ říká zakladatelka Eliška Matějčková.

Tento týden se mohou do Šantovka Starts těšit všechny dámy holdující krásným šperkům a vzácným kamenům. Firma Poklady duše se totiž zabývá ruční výrobou šperků v kombinaci s tradičními i netradičními minerálními kameny, drahokamy a chirurgickou ocelí. V jejich sortimentu najdete také přírodní sójové svíčky se surovými krystaly. „Důležité je pro nás zachování surovosti minerálů, neboť respektujeme přírodu v jejím umění tvořit. Pokud mám mluvit o nějaké konkrétní inspiraci, řekla bych, že to byla chvíle, kdy jsem na českém trhu hledala sama pro sebe surové šperky a nikde jsem nenašla žádné, které by seděly do mého stylu. Tak jsme se rozhodli, že pro mě právě takové zkusíme vytvořit sami. Do tvoření jsme se naprosto zamilovali a od té doby stále přichází nové nápady a inspirace,“ říká zakladatelka projektu Aneta Bartošová.

Poslední týden v září se jednotka Šantovka Star(t)s přemění na informační centrum a obchod Univerzity Palackého v Olomouci. Návštěvníci všech generací zde budou moci získat informace o možnostech studia na druhé nejstarší vysoké škole u nás, vyzkoušet si hlavolamy a hry, nebo si prohlédnout desítky designových a lokálních výrobků z produkce UPointu. Program v prvním patře obchodního domu doplní i workshop s univerzitním vydavatelstvím nebo víkendová science show.

„Díky našemu zapojení do projektu Šantovka Star(t)s můžeme na netradičním místě představit návštěvníkům centra na tisíc kombinací studijních programů. Ať už jde o mladé lidi, kteří se rozhodují, kam zamíří po maturitě, nebo o ty, kteří by rádi vystudovali vysokou školu při zaměstnání. Zároveň máme připraven i atraktivní program či drobné dárky i pro ty nejmenší,“ říká Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP.


O projektu Šantovka Star(t)s
Šantovka nejsou jen nákupy, jídlo a zábava, ale také design, řemesla, lokální značky, udržitelnost a kreativita. To vše v novém projektu Šantovka Star(t)s. Pomáháme startupům, řemeslníkům, studentům, umělcům a všem, kteří přicházejí s originálními nápady. Vizitky jednotlivých projektů, které se představí v Šantovka Star(t)s, jsou publikovány na webu www.santovkastarts.cz, kde je lidé mohou rovněž i hodnotit.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení