Vážení návštěvníci,

ve dnech 21. a 22. června budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

10. června 2022

Šantovka poskytne městu parkovací místa pro rezidenty z opravované ulice Rokycanovy

Olomoucká radnice plánuje na léto rekonstrukci ulice Rokycanovy. Opravy začnou v červnu a potrvají 12 týdnů. Kvůli náročnosti a rozsahu prací bude rekonstrukce probíhat za úplné uzavírky úseku mezi ulicemi Krakovská a V Kotlině. Rezidentům, kteří během rekonstrukce nebudou moci parkovat v garážích bytových domů, poskytne Galerie Šantovka parkovací místa na jednom ze šesti svých parkovišť.

Celá rekonstrukce je naplánována za úplné uzavírky, během které nebude možné využívat parkovací stání v garážích bytových domů. „Téměř dvěma stovkám uživatelů těchto stání poskytneme parkování na parkovišti označené jako P6 zcela nadstandardně zdarma. Město totiž v centru Olomouce nemá dostatečné kapacity, kam rezidenty odklonit a poskytnout jim náhradní parkování. My si to s ohledem na kapacity našich parkovišť můžeme dovolit a rádi právě takto olomoucké radnici vyjdeme vstříc,“ upřesnila ředitelka Galerie Šantovka Michaela Mitáčková. Řidiči pro bezplatné parkování obdrží karty, které jim umožní vjezd na vyhrazené stání.

Práce budou s ohledem na dopravní omezení rozděleny na dvě etapy. V první etapě se uzavře ulice Rokycanova od ulice Krakovská před křižovatku s ulicí V Kotlině – v této etapě bude probíhat výměna konstrukční vrstvy na vozovce, chodníku i parkovacích stáních. Ve druhé etapě se budou práce odehrávat převážně v křižovatce ulic Rokycanova a v Kotlině. Zde se bude pokládat žulová kostka do betonového lože a musí tedy následovat technologická přestávka, která je nutná pro zajištění odpovídající pevnosti betonu.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení