Z technických důvodů v termínu 15. až 29. července (7–16 hod.) bude výjezd i vjezd do parkingu z ulice Polská uzavřen.
Využijte, prosím, vjezd a výjezd z ulice Velkomoravská. Během víkendů je vjezd i výjezd bez omezení.
Děkujeme za pochopení.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

16. února 2022

Měsíc moderních technologií a IT v Šantovce Star(t)s

MĚSÍC MODERNÍCH TECHNOLOGIÍ A IT SE V ŠANTOVCE STAR(T)S PŘEHOUPL DO DRUHÉ POLOVINY. PŘEDSTAVUJE VIRTUÁLNÍ VIZITKU I CESTOVATELSKÝ DENÍK.

Moderním technologiím se v měsíci únoru věnuje nový projekt Šantovka Star(t)s, který podporuje začínající podnikatele, talentované vědce, kreativní umělce – zkrátka všechny aktivní a nápadité nadšence. Moderní showroom lidé naleznou v Galerii Šantovka v Olomouci. Tento týden se zde představuje startupová firma Swopi s virtuální vizitkou, poslední únorový týden pak bude patřit virtuálnímu deníku Worldee. Obě firmy si připravily zajímavý týdenní program, v němž nechybí soutěž nebo přenesení se prostřednictvím virtuální reality na určitá cestovatelská místa.

Produkty Swopi si lidé mohou prohlédnout až do neděle 20. února. Po celý týden se v showroomu návštěvníci mohou setkat se zakladateli malé kulaté nálepky, která nahrazuje tradiční papírovou vizitku. Zároveň představují novinku v podobě karty, která je bezkontaktní, digitální a uživatelé si do ní nainstalují kontakty a informace z jakékoliv sociální sítě a osobní kontakty či odkazy na webové stránky. „Dále jsou pro všechny připraveny slevy na nabízené produkty, fotokoutek či vlastní merch. Zákazníci si ale pochutnají i na kávě,“ přiblížila týdenní program manažerka projektu Šantovka Star(t)s Eva Sovová.

Swopi v Šantovce Star(t)s od pondělí 21. února vystřídá olomoucký startup Worldee – digitální cestovatelský deník. Firma všem zájemcům ukáže, jak digitalizace doběhla i cestovatele, kteří papírové deníčky a vyvolané fotografie vyměnili za virtuální cestovatelský deník. Ten lze pak snadno sdílet na sociální sítě a další webové služby. Během týdne zástupci firmy chystají pro klienty virtuální realitu, prostřednictvím níž se přenesou lidé do nejrůznějších cestovatelských míst. „Technologie se pojí také s 3D tiskem. Worldee bude mít pro návštěvníky k dispozici 3D tiskárnu a umožní lidem něco si vytisknout. Nebude chybět ani fotokoutek s cestovatelskými převleky,“ doplnila Eva Sovová.

Na ploše bezmála padesáti metrů čtverečních se každý týden představuje jiný koncept. Prostor je zároveň místem, kde je možné se s setkávat lidmi, probírat své zkušenosti nebo představit svoji práci prostřednictvím ukázek či workshopů. V předchozích dvou týdnech se lidé seznámili s elektronickým zámkem Pealock, své prezentace a workshopy zde měla společnost Czechitas. Otevřeno je od pondělí do neděle, vždy od 13:00 do 19:00 hodin.

Každý měsíc je připravován tematicky. Březen bude patřit tvorbě. Podrobný program, ale i vizitky jednotlivých firem, tvůrců a startupů naleznou zájemci na webu www.santovkastarts.cz nebo na instagramu @santovkastarts.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení