Vážení návštěvníci,

ve dnech 23. až 26. května budou uzavřena venkovní parkoviště P4 a P5. Pro své nákupy, prosím, využijte vnitřní parkoviště P1, P2 nebo venkovní P3 a P6.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

3. května 2019

Do Olomouce míří roadshow představující svět elektronických sportů

Je hraní počítačových (mobilních, konzolových nebo dalších digitálních) her sportem nebo není? Například v Německu hraní digitálních her mezi oficiální sporty jako fotbal nebo hokej zařadili. V Česku je však stále takové hraní skloňováno jen s negativními dopady na mladé jako závislost, hazard nebo obezita. Jak je to doopravdy? Může jít o neškodnou zábavu nebo opravdový sport plný dramat, tréninku a dechberoucích výkonů? Každý se může sám přesvědčit už 18. 5., kdy roadshow Electronic Sports Show zakončuje svou tour v Olomoucké Galerii Šantovka.

Dva dny (18. 5. – 19. 5. 2019) bude v Olomoucké Galerii Šantovka trvat program, který má za úkol ukázat, že elektronické sporty nejsou jen nepochopené zlo, kterému podléhají dnešní děti. Kdokoliv může přijít a stát se na den elektronickým sportovcem, zasoutěžit si o ceny a prověřit si, že bez tréninku, soustředění nebo dalších vlastností, které opravdový sportovec potřebuje, nedosáhne vítězství stejně jako v každém jiném sportu. Soutěžit se bude celé dva dny se sobotním finálovým vyvrcholením podle zaběhlých turnajových pravidel ve hrách FIFA 19 a Fortnite. Žebříčky a jednorázové turnaje ale budou vedeny i ve virtuální realitě Beat saber VR, u které si člověk i fyzicky zamaká.

„Společně s organizací PLAYzone, která je pořadatelem Mistrovství české republiky v počítačových i mobilních hrách“ jsme se rozhodli představit tabuizovanou komunitu hráčů veřejnosti a ukázat formou zážitku, jaké to je být elektronickým sportovcem. Electronic Sports Show je aktivita, která by měla nadobro všem dokázat, že hraní digitálních her se netočí jen kolem tlustých kluků s mastnými vlasy. Výkon sportovců i sledovanost utkání je srovnatelná s jinými sporty a velkou roli v něm hrají i ženy. Tímto také vyzýváme všechny hráče, ať nás v této aktivitě přijdou podpořit!“ prohlašuje spoluautor projektu, Pavel Vykydal.

„Našim snahám věří a podporují je i firmy primárně z řad elektroniky. Moc rádi bychom poděkovali firmám Datart, Samsung, Trust a MSI, které se společně s námi dlouhodobě snaží herní průmysl nejen v Česku, dostat se na světovou úroveň,“ dodává Lukáš Pleskot – jednatel organizace Playzone a dlouholetý ambassador českého hraní digitálních her.

„Kdo se nebude chtít zapojovat do bojů o ceny, ten si může jen tak přijít zahrát a pobavit se u streamování soubojů na velkou obrazovku přímo na místě v Olomoucké Galerii Šantovka, program je poskládaný tak, aby se nenudily ani babičky s vnoučaty,“ doplňuje Pavel Kratochvíl, hlavní koordinátor akce v místě konání.


Kontakt pro média:

Pavel Vykydal
+420 732 857 410
vykydal.pavel@email.cz


Mgr. Juraj Aláč
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení