Základní informace o centru

Galerie Šantovka Galerie Šantovka se nachází v srdci Olomouce, v bezprostřední blízkosti historického centra města, na ostrově tvořeném Mlýnským potokem a slepým ramenem původního mlýnského náhonu.
Galerie Šantovka je s prodejní plochou o rozloze 48.377 m² největší obchodní centrum v celém Olomouckém kraji a řadí se mezi deset největších center v České republice.

Návštěvníci zde najdou desítky obchodů s módními značkami, prodejny se sportovním zbožím, útulné kavárny a kvalitní restaurace, velký supermarket, služby pro veřejnost, multikino s 6 promítacími sály i bowlingovou arénu s 18 dráhami. Děti zde naleznou spoustu atrakcí, obchodů s dětským zbožím a hračkami, ale hlavně velké venkovní hřiště s pirátskou lodí.


Galerie Šantovka Galerie Šantovka disponuje 2000 parkovacími místy pro návštěvníky, kteří se do centra pohodlně dostanou z ulice Velkomoravská či Wittgensteinova. Galerie Šantovka je díky své centrální poloze snadno dostupná pro pěší přes lávku z ulice Kateřinská, přímo navazující na Dolní náměstí. Pro návštěvníky, kteří přijedou MHD, je k dispozici tramvajová zastávka Šantovka, která se nachází přímo před vchodem do centra. Využít lze rovněž tramvajovou a autobusovou zastávku Tržnice.

Architektura projektu přináší do Olomouce design světové úrovně. Díky prosklené fasádě a velkým skleněným střechám je interiér Galerie Šantovka doslova zalitý denním světlem a působí příjemně a vzdušně. Součástí projektu jsou i oddychové zóny na břehu Mlýnského potoka. Díky tomuto jedinečnému architektonickému provedení byla Galerie Šantovka vyhlášena jako Stavba roku 2014.

 

Virtuální prohlídka OC Galerie Šantovka

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení