Z technických důvodů v termínu 15. až 29. července (7–16 hod.) bude výjezd i vjezd do parkingu z ulice Polská uzavřen.
Využijte, prosím, vjezd a výjezd z ulice Velkomoravská. Během víkendů je vjezd i výjezd bez omezení.
Děkujeme za pochopení.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

17. března 2021

Olomoucký spisovatel Michal Sýkora bude hostem talk show „Na tahu“

Divadlo na Šantovce uvede ve čtvrtek 18. března od 19:00 hodin nový díl talk show „Na tahu“, kde se jako host představí olomoucký spisovatel a scénárista Michal Sýkora. Režisér Jan Hřebejk aktuálně dle jeho námětu natáčí v Olomouci pro Českou televizi čtyřdílný komediální seriál z univerzitního prostředí nazvaný Pozadí událostí. Hanácký autor detektivek scénář napsal společně s Hřebejkovým dlouholetým spolupracovníkem Petrem Jarchovským. Hlavním tématem talk show bude jednak námět nově vznikající minisérie, ale také celková Sýkorova reflexe předchozí spolupráce s pražskými filmaři.

Filmový štáb v čele s Janem Hřebejkem od 3. března 2021 v Olomouci natáčí další seriál podle námětu autora detektivních románů Michala Sýkory. Autorská dvojice Hřebejk a Sýkora v minulosti přivedla na televizní obrazovky tři divácky populární minisérie Detektivové od Nejsvětější Trojice. Tentokrát se můžeme těšit na zcela nový čtyřdílný seriál s názvem Pozadí událostí, kde se bude rozplétat případ sexuálně motivované vraždy studentky. I přes toto ponuré téma se jedná o komediální seriál z univerzitního prostředí natáčený pro Českou televizi.

„Pozadí události je komediální minisérie s detektivní zápletkou. Tématem jsou komplikované vztahy na vysoké škole, kde dojde k vraždě s nepochopitelným motivem i dohrou. Legrace plyne z paradoxních rodinných vztahu, genderových proměn, uměleckých a politických ambicí našich postav,“ říká o svém nejnovějším počinu známý režisér Jan Hřebejk. V hlavních rolích se představí Jitka Čvančarová, Petra Hřebíčková, Martha Issová, Katarina Kubošiová (známá jako písničkářka Katarzia), Jiří Havelka a další.

V minulosti se Galerie Šantovka stala jednou z lokací pro natáčení seriálů Jana Hřebejka (Pět mrtvých psů, Případ pro exorcistu). Tentokrát nabídla podporu filmařům tím, že poskytla ve svém areálu patřičné zázemí pro catering filmařů. Ve dnech od 3. do 18. března 2021 se tak po areálu pohybují pracovníci cateringu, kteří začínají každý den svou práci již v půl 4 ráno. „Jsme velmi poctěni, že můžeme být opět součástí tohoto projektu a mít možnost pocítit atmosféru tvorby nově vznikajícího díla. Našim cílem je, abychom filmařům byli nápomocni v jejich každodenní práci vytvořením příjemného zázemí,“ říká ředitel centra Petr Navrátil.

„Naše obchodní centrum se snaží dlouhodobě podporovat umělecké aktivity, které svou činností dělají dobré jméno městu Olomouc. Seriály v režii Jana Hřebejka točené podle románu Michala Sýkory jsou přesně tím případem, který díky kvalitní práci filmařů popularizují Olomouc a její krásné lokace. Jsme velmi rádi, že bude hostem naší talk show,“ říká mluvčí galerie Petr Hlávka.

Galerie Šantovka vnímá podporu kvalitní umělecké práce v Olomouci jako zásadní pro vytváření dobrého kulturního a společenského prostředí. „Naše podpora se nesoustředí pouze na známé filmaře, ale také na začínající, lokální tvůrce, se kterými máme mnohé plány až se otevřou kulturní zařízení. Tyto plány zacílíme také na všechny druhy uměleckých skupin. Kromě filmařů také na taneční, hudební a výtvarné umělce. Pevně věříme, že tyto aktivity, na kterých se naše centrum nemalou měrou podílí, ocení především obyvatelé Olomouce a zvýší atraktivitu i pro turisty,“ doplnil dále Petr Hlávka.

Talk show můžete sledovat na webu Divadla na Šantovce, nebo na facebooku Galerie Šantovka.


Datum vysílání talk show: 18. března 2021

Čas vysílání: 19:00 hodin

Více informací: www.divadlonasantovce.cz


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení