Z technických důvodů v termínu 15. až 29. července (7–16 hod.) bude výjezd i vjezd do parkingu z ulice Polská uzavřen.
Využijte, prosím, vjezd a výjezd z ulice Velkomoravská. Během víkendů je vjezd i výjezd bez omezení.
Děkujeme za pochopení.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

5. října 2022

Galerie Šantovka zve o víkendu na Yummy Yummy Food Festival

GALERIE ŠANTOVKA NABÍDNE MILOVNÍKŮM JÍDLA VŠECHNY CHUTĚ SVĚTA. O VÍKENDU ZVE NA YUMMY YUMMY FESTIVAL.

Nejrůznější gurmánské speciality z více než desítky světových kuchyní budou o víkendu k ochutnání na Yummy Yummy festivalu v centru Olomouce před Galerií Šantovka. Milovníci jídla si pochutnají na tradičních burgerech, ale v nabídce bude i mexický corn dog, švýcarský raclette, indické kari nebo barevné vegetariánské sushi. Lidé se zde setkají i s osobnostmi české gastronomie, mezi nimiž nebude chybět ani michelinský kuchař Roman Paulus.

Prostor před Galerií Šantovka provoní i tradiční grilované makrely od Mamakrela, indické grilované speciality nakládané v koření tikka masala i vegetariánské speciality od LAZIZ Indian Street Food. „Dohromady naši street food makeři nabídnou až čtyři desítky různých jídel ze všech kontinentů – tedy kromě Antarktidy,“ uvedl za pořadatele Bedřich Snášel.

Podzimní atmosféru festivalu dokreslí i stánek s raclette – tradiční švýcarskou pochoutkou s grilovaným sýrem, která svojí vydatností zachraňovala životy alpským pastevcům uvězněným ve sněhu mezi horskými štíty. A chybět nebudou ani tradiční hranolky. Mají sice původ v Belgii, ty od Fries Factory jsou ale stoprocentně české a z lokálních surovin. Milovníci extrémní kuchyně pak budou moci otestovat své limity na stánku GRIG, kde ochutnají smažené hmyzí pochoutky.

Protože za akcí stojí brněnská agentura Burger festival, nepřijdou samozřejmě zkrátka ani milovníci burgerů. Do Olomouce zamíří celá řada osvědčených burgermakerů, kteří pravidelně bodují v soutěži návštěvnické oblíbenosti na tradičních festivalech. „Ať už jde o budějovické JJ Grill Bill, pardubické Choosy, frýdeckomístecké Angel Grill nebo domácí Lobster. To platí i pro Bistro Paulus šéfkuchaře Romana Pauluse. Jedna z největších osobností české gastronomie se na festivalu zastaví i osobně a návštěvníkům prozradí i nějaké ty kulinářské triky,“ doplnil Bedřich Snášel.

Pořadatelé nezapomněli ani na sladkou tečku. O tu se postará latinskoamerická specialita Los Churros, bezlepkové makronky z mandlové mouky od Judyth Sweet Art nebo oblíbená rolovaná zmrzlina Frozen, kterou připraví obsluha zákazníkovi přímo před očima z osobně vybraných ingrediencí.

Festival začne v sobotu 8. října a den poté vždy v 10.00 hodin, sobotní nabídka bude lidem k dispozici až do 21.00 hodin, v neděli se stánky uzavřou již ve 20.00 hodin.

Vstup na akci je zdarma.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení