Z technických důvodů v termínu 15. až 29. července (7–16 hod.) bude výjezd i vjezd do parkingu z ulice Polská uzavřen.
Využijte, prosím, vjezd a výjezd z ulice Velkomoravská. Během víkendů je vjezd i výjezd bez omezení.
Děkujeme za pochopení.

« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

12. října 2023

Držitel tří michelinských hvězd Jacob Jan Boerma nabídne potěšení pro ústa

MÁ TŘI MICHELINSKÉ HVĚZDY! JACOB JAN BOERMA NABÍDNE POTĚŠENÍ PRO ÚSTA

Amuse bouche neboli „potěšení pro ústa“ je jedinečná možnost, jak do maličkého kousku jídla vložit maximum kuchařského umění a rafinovanosti. Toto umění, ale i další originální postupy v kuchyni představí v sobotu 14. října v olomoucké galerii Šantovka držitel tří michelinských hvězd a velká celebrita mezi šéfkuchaři, Jacob Jan Boerma z Nizozemska. Můžete přijít ochutnat!

Kombinací píle, přesvědčení a talentu se už v pětadvaceti letech dopracoval k první michelinské hvězdě. Během dvaceti let pak tento charizmatický chef získal takové hvězdy hned tři. V sobotu bude on sám hvězdou gastronomické části oslav desátých narozenin Galerie Šantovka.

Jeho umění mohou zájemci sledovat na indoor stage v Šantovce. Jacob Jan Boerma představí live cooking show v ideálním čase před polednem, tedy od 11:30 do 12 hodin. Veřejnost dostane šanci vyzkoušet stovku malých, ale skvělých ochutnávek jídla, koncipovaných jako amuse bouche. Vyznavači vysoké gastronomie se mohou těšit na cauliflower with piccalilli, nutmeg, parmesan a lemon.

Zásadním podnikem pro kariéru Jacoba Jana Boermy byl jeho De Leest ve Vaassenu. Boermovo umění i renomé ovšem během let zdobilo i další věhlasné podniky jako je The White Room, 't Laurierblad či De Bokkedoorns. Působil nejen v rodném Nizozemsku, ale také v Belgii či Velké Británii, momentálně je slavný jeho podnik Smaak v japonské Yokohamě. První michelinskou hvězdu získal už půl roku po otevření podniku De Leest v roce 2002, druhou v roce 2006 a třetí přidal v roce 2013. Při nedávné návštěvě Česka s potěšením ochutnal i Olomoucké tvarůžky. „Ten sýr byl skutečně úžasný,“ řekl při vysílání TV Nova slavný šéfkuchař Boerma.


Mgr. Petr Hlávka
Tiskový mluvčí Galerie Šantovka
Telefon: +420 723 178 795
E-mail: hlavka@gspm.cz

Přihlášení k newsletteru

ŠantAPKA ke stažení ŠantAPKA ke stažení