« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

4. února 2010

Projekt Šantovka má nové, šestibarevné logo

Projekt Šantovka se bude prezentovat novou grafickou podobou. V nových barvách se projekt poprvé představí na akci Sportovec Olomouckého kraje, kde je Šantovka jedním z generálních partnerů. Novou značku projektu Šantovka vytvořilo Olomoucké Studio Koráb a podle jeho návrhu se změní i webové stránky, vzniknou propagační a informační materiály a v budoucnu třeba i informační systém v areálu Šantovky. Multifunkční komplex Šantovka vyroste v následujících letech v areálu bývalé továrny Milo v centru Olomouce.

Základním požadavkem pro oficiální logo projektu Šantovka byla jeho nadčasovost. Protože od začátku akcionáři chtějí, aby na projektu spolupracovaly především regionální firmy a dodavatelé, oslovili čtyři olomoucká grafická studia. Z jejich nabídek akcionáře nejvíce zaujal návrh Studia Koráb, který připomíná květinu. "S ohledem na budoucí využití loga jsem porušil nepsané pravidlo o barevné střídmosti základního loga a vizuální identitu jsem postavil na hře barev, které vycházejí z přírody. Převaha modré odkazuje na vodní plochy, zelená parkové úpravy, sytá žluť slunce a spolu s oranžovou a červenou květiny. Grafická značka pak svými tvary může znázorňovat květinu, stylizovaný pohled z ptačí perspektivy s říčními rameny nebo spleť uliček, které pozorovatele vtahují do pomyslného centra dění", říká o svém návrhu jeho autor Jan Koráb. Podle něj je možné jednotlivé barvy dále v budoucnu použít jako rozlišovací prvky informačního systému v nové čtvrti - mohou symbolizovat činnosti nebo zóny - bydlení, sport, nakupování, dopravu apod. Ve fázi výstavby se pak nabízí využití například k rozlišení oborů činnosti, dodavatelů nebo profesí na stavbě - zaměstnanecké průkazy, oděv, přilby, obchodní tiskoviny. Změny doznají také webové stránky projektu Šantovka, které pro velký zájem návštěvníků ze zahraničí připravujeme i v anglické verzi.

Multifunkční projekt Šantovka vyroste v bývalém areálu Milo a okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 12 hektarů vznikne nejdříve obchodní galerie, poté investor plánuje administrativní centrum a nakonec bytovou čtvrť. Společnost SMC Development a.s. investuje do výstavby nové čtvrti více než 10 miliard korun. Ve spolupráci se statutárním městem Olomouc přivedou do lokality i tramvajovou trať, která propojí centrum s jižní částí města. V letošním roce se připravuje územní rozhodnutí a stavební povolení pro obchodní galerii. Stavební práce by mohly začít na jaře roku 2011 a otevření obchodní galerie je naplánováno na podzim roku 2012.

Veškeré další informace najdete na webových stránkách projektu www.santovka.cz.
Šantovka je už i na Facebooku - staňte se našimi fanoušky!


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.