« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

1. září 2010

Projekt ŠANTOVKA finančně podpoří dětský den Nadace Malý Noe

Nadace Malý Noe zve v neděli 5. září rodiče i děti na třetí ročník akce Jeden dětský den nestačí. V olomouckém Lanovém centru Proud čeká účastníky vystoupení superstar Honzu Bendiga, ukázky mistra neuvěřitelných kousků na kole Dominika Nekolného, škola popového zpěvu pro malé i velké, dětská show Míši Růžičkové, kouzelníka Šeklina, výuka hry na bubny či westernová podívaná s biči a kvéry.

Pro děti jsou připraveny nafukovací atrakce a také řada vědomostních, pohybových a zábavných soutěží a aktivit v lanovém centru i okolí. Novinkou je například malování na tvář.

"Cílem akce je umožnit dětem z dětských domovů společné setkání s dalšími dětmi a s veřejností a zvýšit tak vědomí sounáležitosti s nimi", nastínil Jaroslav Strejček z Nadace Malý Noe. Dětský den chce také poskytnout dětem sportovní vyžití, zábavu a uvolnění před nastávajícím školním rokem. Výtěžek z dobrovolného vstupného a sponzorských darů poslouží k modernizaci zařízení v dětských domovech Olomouckého kraje.

Loni akci na stejném místě navštívilo na 5000 rodičů a dětí, své malé zástupce mělo na místě i deset dětských domovů z celého Olomouckého kraje a Azylového domu FOD v Olomouci. Letos se na dětský den chystá 12 domovů. Akci podporuje Olomoucký kraj a město Olomouc a řada sponzorů, bez jejichž pomoci by se v době finanční recese nedal dětský den uspořádat. Na organizaci se podílí řada dobrovolníků a partnerů, kteří spolupracují nebo poskytují služby buď zadarmo, nebo za minimální ceny.

Nadace Malý Noe byla založena v květnu 2007. Posláním nadace je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče svých biologických rodičů, ať již tito jejich rodiče zemřeli, anebo své děti opustili, či je týrají, zneužívají, nebo je jinak ohrožují na jejich životě, anebo na jejich psychickém či fyzickém zdraví. Nadace spolupracuje s dětskými domovy a dalšími zařízeními v Olomouckém kraji a podílí se mimo jiné na vybudování zařízení Klokánek Fondu ohrožených dětí. Své aktivity směřuje také do problematických oblastí ve světě.

Další informace na www.malynoe.cz


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.