« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

11. prosince 2012

Nově vznikající olomoucká čtvrť Šantovka chystá unikátní stavbu

Rezidenční dominantu připravil londýnský ateliér Benoy

Olomoucká čtvrť Šantovka, která vzniká v areálu bývalé továrny Milo a na okolních pozemcích, chystá novou výškovou dominantu. Zajímavý architektonický koncept, který v tuzemsku nemá obdobu, vytvořil londýnský ateliér Benoy. Ten navrhoval i design Galerie Šantovka, která vzniká v těsném sousedství. Projektantem je olomoucká společnost Alfaprojekt. Vizualizaci nové stavby i práce ateliéru Benoy budou moci Olomoučané vidět na dvou výstavách – v budově Přírodovědecké fakulty UP na Tř. 17. listopadu a v tramvajích a autobusech.

"Design dominanty má skutečně světovou kvalitu, je elegantní a subtilní zároveň. Budova je orientovaná směrem východ – západ, bude mít 75 metrů na výšku a 22 pater," popsal stavbu Luděk Schmidt ze společnosti SMC Development. "Svojí prostorovou orientací nijak nezastiňuje historické centrum," uvedl. Podle něj investor dlouhodobě sleduje trendy ve světové architektuře a nová budova bude patřit ke špičce v tom, co se v Olomouci i celém Česku v moderní době postavilo. Prostory jsou určeny převážně k bydlení.

Olomoucká čtvrť Šantovka vzniká na ploše cca 11 hektarů. Kromě obchodní galerie, která se otevře příští rok, počítá investor s vybudováním rezidenční dominanty území, kancelářského komplexu a obytné čtvrti se vším potřebným zázemím. Protože stavby vznikají nedaleko starobylého centra Olomouce, ke spolupráci na architektonickém řešení byl opakovaně pozván světoznámý ateliér Benoy. Ten má za sebou množství obdobných projektů po celém světě, kdy citlivě a vkusně zvládl zakomponovat novou zástavbu do kontextu historických měst.

Aby si obyvatelé města mohli představit, jak bude nová dominanta vypadat, investor se rozhodl uspořádat dvě výstavy. Jedna se otevře dnes odpoledne ve vstupní hale PřF UP, druhá bude jezdit od pondělí 18. prosince v tramvajích a autobusech olomoucké MHD. Snímky dominanty doplní práce ateliéru Benoy z celého světa.


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.