« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

17. března 2016

Národní Cirkus Originál Berousek je u Šantovky - obchodní galerie pozve děti z dětských domovů na jedno z představení

Cirkusové šapitó Národního Cirkusu Originál Berousek je už připraveno na svoje hostování v Olomouci. Cirkus opět přijal nabídku Galerie Šantovka a obsadil multifunkční plochu v sousedství obchodně společenského centra. Představení jsou naplánována od 17. března do 10. dubna, denně kromě pondělí. Na jedno představení už tradičně pozve děti z dětských domovů, stacionářů a dětských center z celého kraje přímo Galerie Šantovka, která za ně uhradí celé vstupné.

Mimořádné představení ve středu 23. března v 11:00 hodin tentokrát navštíví asi 750 dětí. Akci pro ně připravila Galerie Šantovka ve spolupráci se Společností pro ranou péči Olomouc. Ta věnovala 500 vstupenek rodinám, které vychovávají těžce nemocné nebo postižené dítě. Dalších 250 míst pak obsadí děti z dětských domovů, stacionářů, dětských center, klienti Trendu vozíčkářů, ale i dobrovolníci, kteří pracují s handicapovanými dětmi a mládeží. Na organizaci se podíleli také Dobré místo pro život a hemato-onkologické oddělení Dětské kliniky FN a LFUP Olomouc.

Národní Cirkus Originál Berousek do Olomouce přiváží nový program a více než stovku cizokrajných zvířat - slony, velbloudy, zebry, lamy, exotický skot a několik druhů velkých exotických papoušků. Samozřejmostí je tradiční chov medvědů, který Národní Cirkus Originál Berousek proslavil nejvíce. "Vlastním chovem medvědů, ale i velbloudů, lam, zeber a oslíků se můžeme pochlubit jako jediní," říká jednatelka cirkusu Marie Berousková. "Letos v lednu se po 2 letech narodila trojčata medvíďat, se kterými se návštěvníci mohou po představení vyfotografovat," dodává Marie Berousková. Z artistických vystoupení se pak diváci mohou těšit například na jedinečné vystoupení na kolečkových bruslích, které v České republice nebylo dlouho k vidění. "Dále uvidí světového klauna ze Španělska nebo třeba akrobaty z Brazílie. Naše vystoupení nabízí i vzdušnou akrobacii na létajících hrazdách, které nebylo v ČR k vidění více než 30 let, a samozřejmě naši světoznámou medvědí revue," přibližuje program vystoupení v Olomouci jednatelka slavného cirkusu.

Na multifunkční ploše u Galerie Šantovka zůstane cirkus do 10. dubna a po celou dobu bude otevřen veřejnosti i rozsáhlý zoopark.

Obchodně společenské centrum Galerie Šantovka se pro veřejnost otevřelo 18. října 2013. Představuje první dokončenou část plánované městské čtvrti Šantovka, která vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 11 hektarů následně investor plánuje bytovou čtvrť a administrativní centrum. Obchodní galerie vytvořila více než 1500 nových pracovních míst, nabízí přibližně 200 obchodů a 1000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Společnost SMC Development a.s. investuje do výstavby nové čtvrti více než 10 miliard korun, projekt obchodní galerie zajišťovala její dceřiná společnost Galerie Šantovka, s.r.o.


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.