« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

10. března 2014

Galerie Šantovka pozvala do Národního Cirkusu Originál Berousek děti z dětských domovů

Cirkusové šapitó postavené na multifunkční ploše u Galerie Šantovka zaplní jako první děti z dětských domovů z Olomouce a okolí. Národní Cirkus Originál Berousek přijal pozvání Galerie Šantovka a od 13. března do 6. dubna zůstává v sousedství obchodně společenského centra. První, neveřejné představení ve čtvrtek v 15:30 hodin koupili nájemci Galerie Šantovka a věnovali ho dětem z ústavů z celého kraje.

Zhruba šest set dětí například z dětských domovů z Olomouce, Hranic, Lipníku nad Bečvou, Přerova, ale i klienti dětského centra Ostrůvek v Olomouci, Diagnostického ústavu na Svatém Kopečku, spolku vozíčkářů Trend, děti z Klokánku, ze sdružení Pinokio nebo z Azylového domu pro matky s dětmi mohou jako první v Olomouci shlédnout úplně nový program legendárního cirkusu Berousek. Akci připravila Galerie Šantovka ve spolupráci s o.p.s. Společně pro děti.

"Každé dva roky se snažíme obnovit program, se kterým vystupujeme. Obvykle to bývá nějakých 60 až 70% nových vystoupení. Letos jsme ale program obměnili z 90%, takže je to prakticky program úplně nový. Vystoupení pro děti je ale vždy speciální a mají se určitě na co těšit!" přibližuje první olomoucké představení Jiří Berousek mladší, ředitel Národního Cirkusu Originál Berousek.

Nejen první představení pro děti v Olomouci bude výjimečné. Po celou dobu pobytu cirkusu v Olomouci, se mohou návštěvníci Galerie Šantovka zúčastnit křtů zvířat, cirkusového průvodu nebo soutěží o vstupenky na cirkusové představení.

Národní Cirkus Originál Berousek je největším a nejlepším českým cirkusem, který se po tříměsíčním hostování ve Francii a Německu vrací do Česka s novým programem a prestižními oceněními. "Zúčastnili jsme se cirkusových festivalů a přivezli jsme stříbro z Grenoble za drezuru medvědů a cenu odborné poroty z Paříže z Massy za drezuru koní. Během těchto tří měsíců nás vidělo asi 300 tisíc diváků. Teď se těšíme, že oceněné drezury předvedeme obecenstvu v Olomouci", přibližuje poslední úspěchy cirkusu Jiří Berousek mladší.

Obchodně společenské centrum Galerie Šantovka se pro veřejnost otevřelo v polovině října loňského roku a během prvních 7 týdnů do ní zavítalo přes milion návštěvníků. Představuje první dokončenou část plánované městské čtvrti Šantovka, která vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 11 hektarů následně investor plánuje bytovou čtvrť a administrativní centrum. Obchodní galerie vytvořila více než 1500 nových pracovních míst, nabízí přibližně 200 obchodů a 1000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Společnost SMC Development a.s. investuje do výstavby nové čtvrti více než 10 miliard korun, projekt obchodní galerie zajišťovala její dceřiná společnost Galerie Šantovka, s.r.o.


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.