« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

26. listopadu 2014

Galerie Šantovka nabízí návštěvu výtvarného ateliéru – milovníkům umění a nových zážitků otevřela Art Studio

Obchodně společenské centrum Galerie Šantovka svým návštěvníkům přináší opět něco nového. Nakupující mohou nahlédnout do výtvarného ateliéru a výstavních prostor zároveň. Přímo uprostřed obchodní galerie vzniklo ART STUDIO olomouckého výtvarníka Marcela Hubáčka.

Art Studio je dílnou i galerií v jednom. Je to místo, kde umělec tvoří a kam má návštěvník možnost vejít a vidět nejen vystavená hotová umělecká díla, ale vlastně i zažít tvůrčí proces a sledovat výtvarníka při práci. Umělci různých žánrů se budou v ateliéru střídat co měsíc a jejich práce v Galerii Šantovka bude vždy zakončena vernisáží výstavy jejich děl. V prosinci se představí Tupeská keramika, v lednu malíři Tibor Červeňák a Marek Hubáček a v únoru obsadí Art Studio umělecká skupina Lesmír. "Chtěl bych, aby se lidé přišli podívat, jak vzniká umění, a také si třeba některé výtvarné techniky vyzkoušet. Rádi bychom, aby se přišly podívat i školy a školky a děti si zkusily něco vyrobit společně s vystavujícím umělcem," dodává k plánům Hubáček.

Unikátní počin plánoval Marcel Hubáček dlouhá léta. Po otevření Galerie Šantovka dostal příležitost si svoje představy naplnit. "Je to zhmotnění mnohaletého snu, k jehož realizaci mě inspirovaly návštěvy podobných institucí v Evropě i zámoří. Díky shodě okolností, velkorysosti a nezištné pomoci přátel a sponzorů se podařilo tento záměr realizovat," říká k myšlence založení Art Studia.

Obchodně společenské centrum Galerie Šantovka představuje první dokončenou část plánované městské čtvrti Šantovka, která vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 11 hektarů následně investor plánuje bytovou čtvrť a administrativní centrum. Obchodní galerie vytvořila více než 1500 nových pracovních míst, nabízí přibližně 200 obchodů a 1000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Společnost SMC Development a.s. investuje do výstavby nové čtvrti více než 10 miliard korun, projekt obchodní galerie zajišťovala její dceřiná společnost Galerie Šantovka, s.r.o.


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.