« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

21. října 2013

Galerie Šantovka má za sebou první víkend – velmi úspěšný!

Nové obchodně společenské centrum Šantovka nedaleko centra Olomouce se v pátek ráno otevřelo veřejnosti a během víkendu zažilo zatěžkávací zkoušku. Během tří dnů prošlo branami Galerie Šantovka sto třicet tisíc lidí. Nejen výhodné nákupy, ale i bohatý doprovodný program a zvědavost lidí spojená s otevřením nového centra přilákala návštěvníky z celé Moravy.

V pátek 18. října úderem deváté hodiny ranní se otevřely vchody do Galerie Šantovka a zhruba tisícovka lidí vzala obchody doslova útokem. Lákavé byly různé slevy a dárky při otevření, část lidí ale poháněla i zvědavost, jak nové centrum vypadá uvnitř. "Od pátku je samozřejmě velký zájem o supermarket Interspar, který je prvním v Olomouci a v obležení jsou i všechny další prodejny. Spousta návštěvníků míří i do kina či na prohlídky Divadla a i do rodinné restaurace Lobster s bowlingem v horním, zábavním patře" popisuje chování návštěvníků manažer Galerie Šantovka Petr Navrátil. Od pátečního rána navigovali řidiče do podzemního i na střešní parkoviště pracovníci ostrahy, aby byla všechna parkovací místa využita. "Během pátku prošlo branami Galerie více než 50 tisíc návštěvníků, v sobotu a v neděli se počty vyšplhaly na dalších celkem 80 tisíc lidí. Očekávali jsme velký zájem, ale tato čísla nás velmi mile překvapila. Všech tisíc parkovacích míst bylo plně obsazeno, museli jsme motoristy odklánět i mimo areál Šantovky," říká k návštěvnosti Petr Navrátil.

Nejen nákupy, ale také společenská událost – takový byl otvírací víkend Šantovky. Doprovodný program nabízel koncerty předních českých a slovenských kapel a zábavní vystoupení nejen uvnitř ale i na venkovní multifunkční ploše u dětského hřiště. Pozornost vzbudila kadeřnická a stylistická show, módní přehlídka či soutěž Hodina pravdy. Dětští návštěvníci po celý víkend plnili různé úkoly ve hře Ostrov pokladů. Páteční i sobotní otvírací dobu zakončila ohromující multimediální show s ohňostrojem.

Obchodně společenské centrum Galerie Šantovka se pro veřejnost otevřelo 18. října 2013. Představuje první dokončenou část plánované městské čtvrti Šantovka, která vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 11 hektarů následně investor plánuje bytovou čtvrť a administrativní centrum. Obchodní galerie vytvořila více než 1500 nových pracovních míst, nabízí přibližně 200 obchodů a 1000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Společnost SMC Development a.s. investuje do výstavby nové čtvrti více než 10 miliard korun, projekt obchodní galerie zajišťovala její dceřiná společnost Galerie Šantovka, s.r.o.


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.