« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

14. června 2012

Galerie Šantovka má hotové základy a pronajatých přes 70% prodejních ploch

Po čtyřech měsících stavebních prací se dokončují práce na základové desce Galerie Šantovka a ještě před koncem školního roku budou zahájeny práce na skeletu samotné budovy. Veškerá stavební činnost je úzce koordinována s přípravnými pracemi na stavbě tramvajové trati, která propojí centrum s jižní částí města. Zároveň v okolí Mlýnského potoka zahájilo Povodí Moravy výstavbu další etapy protipovodňových opatření. Přestože je výstavba obchodní galerie teprve v počátcích, už nyní je pronajato přes 70% nájemních ploch. Kromě obchodů budou v Galerii Šantovka například pobočky bank, telefonních operátorů, ale i služby jako kadeřnictví, multikino, bowlingové centrum a velký dětský koutek.

Práce na staveništi začaly koncem února a od té doby generální dodavatel stavby, společnost Metrostav a.s., dokončil výkopové práce a provádí betonáž základové desky. Současně probíhají práce na inženýrských sítích a začalo se s výstavbou mostních objektů pro příjezd do Galerie Šantovka. "Objem stavební jámy napovídá, že v podzemí bude kromě části obchodních ploch i více než 800 parkovacích míst ve dvou patrech. Celková parkovací kapacita dosáhne zhruba 1000 míst, což sníží počty aut vjíždějících do centra města a uleví dopravní zátěži. Během podzimu bude dokončena podzemní stavba a budova začne vyrůstat nad okolní terén,"" popisuje průběh stavby jednatel Galerie Šantovka s.r.o. Richard Morávek.

Intenzivní stavební práce dále zvyšují značný zájem o pronájem obchodních prostor, a to i mezi místními obchodníky. "Pronajato je už přes 70% prodejních ploch. Budou zde zastoupeny prestižní značky z oblasti módy, elektra, potravin, zábavy, služeb a restaurací," popisuje obsazení galerie Šantovka Morávek. V podzemním patře bude například hypermaket Interspar, sportovní prodejna Intersport, hračky Pompo, prodejna knih Dobrovský, Pet Center a některé služby, jako je třeba čistírna oděvů nebo cestovní kanceláře. První nadzemní podlaží obsadí obchody s módou jako H&M, Orsay nebo Tally Weijl, obchody s obuví Baťa či Reno, prodejna elektro Euronics, Apple store, dále pak dm drogerie, lékárna, restaurace, cukrárna a kavárny, ale i pobočky bank a telefonních operátorů. Ve druhém patře budou opět módní značky například Lindex, Reserved, Cropp Town či luxusní Napapijri, Gant nebo Replay, velké hračkářství Bambule a kvalitní food court s KFC a dalšími restauracemi rychlého občerstvení. Třetí patro pak bude určeno zábavě – obsadí ho multikino Premiere Cinemas, největší bowlingové centrum v republice s 18 drahami, multifunkční klubová scéna pro pořádání divadelních představení, koncertů a dalších akcí, Sigma sportbar a fan zóna Sigmy Olomouc, prodejna kočárků s dětským koutkem a dále restaurace Pizza Coloseum. Na střeše objektu pak zaparkuje dalších 200 automobilů.

Nová čtvrt Šantovka vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 11 hektarů vznikne nejdříve obchodní galerie, poté investor plánuje bytovou čtvrť a administrativní centrum. Obchodní galerie přinese více než tisíc nových pracovních míst, nabídne 46 000 m² pronajímatelných ploch a 1000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Společnost SMC Development a.s. investuje do výstavby nové čtvrti více než 10 miliard korun, projekt obchodní galerie zaštiťuje její dceřiná společnost Galerie Šantovka, s.r.o. Otevření obchodní galerie je naplánováno na podzim roku 2013.


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.