« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

16. prosince 2013

Galerie Šantovka hned po otevření získala významná ocenění

Nové obchodně-společenské centrum Galerie Šantovka, pár dnů po svém otevření v říjnu, získala hned dvě odborná ocenění. Prestižní časopis CIJ Journal jí udělil první místo v kategorii Best Shopping Centre Development. V soutěži Nejlepší z Realit 2013 - Best of Realty, v kategorii obchodních center, pak získala Galerie Šantovka druhé místo. Ocenění udělená Galerii Šantovka potvrzují jak kvalitu architektury, tak vhodné umístění projektu v lokalitě nedaleko centra Olomouce. V obou soutěžích hodnotily projekty odborné komise a profesionálové z oboru výstavby, architektury a realit.

Galerie Šantovka je letos největším dokončeným projektem v oblasti obchodních a zábavních center a spolu s přeměnou celé lokality bývalého závodu MILO, patří zároveň k největším developerským projektům v České republice.

CIJ Journal je prestižní odborný časopis, který se zabývá rozvojem nemovitostí a realit ve střední a východní Evropě. Poskytuje podrobné informace o nových realitních projektech, investičních aktivitách a čtenářům poskytuje i podrobné analýzy trhu, statistiky a informace o nejnovějších trendech. Každý rok vyhlašuje nejlepší projekty ve čtyřech kategoriích, které hodnotí odborná porota i čtenáři CIJ Journal. "Hlasování probíhá tak, že 25% hlasů je od poroty, 75% hlasů z on-line volby od čtenářů CIJ. Ti tvoří pečlivě vybranou skupinu bezmála 200 profesionálů - developerů, bankéřů, realitních zprostředkovatelů, investorů, architektů a různých poskytovatelů služeb. Hlasovat může pouze top-management, firma má k dispozici vždy jen jeden hlas", popisuje hlasovací proces Robert McLean, šéfredaktor CIJ Journal. Odbornou porotu letos tvořilo sedm členů. "K důvodům, proč byla cena udělena Galerii Šantovka, patřil především úspěch v realizaci tak rozsáhlého projektu v krajském městě, vytvoření atraktivního nákupního prostředí, vynikající mix nájemců a v neposlední řadě pozitivní dopad projektu na městské prostředí a revitalizaci okolí", doplňuje k rozhodnutí udělit ocenění Robert McLean.

Dalším významným oceněním se může pochlubit Galerie Šantovka ze soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty. O ocenění letos usilovalo 42 projektů v šesti kategoriích. Galerie Šantovka získala druhé místo za úspěšnou přeměnu industriálního území v bezprostřední blízkosti historického centra Olomouce na moderní nákupní centrum, největší na střední Moravě, s atraktivním designem a skladbou obchodů i oddechovými zónami v bezprostředním okolí. "Obě ocenění nás velmi těší a vážíme si jich. Je to pro nás potvrzením, že jsme se pustili do správného a užitečného projektu, který vnímá prakticky celá odborná veřejnost jako pozitivní a úspěšný" říká k oceněním Luděk Schmidt, jednatel společnosti SMC Development, která iniciovala přeměnu bývalého areálu MILO na novou městskou čtvrť. "Potěšil nás paradoxně i projekt, který nás v Best of Realty připravil o prvenství - získalo ho totiž opět dílo, který připravila architektonická společnost BENOY. Ta navrhla nejen Galerii Šantovka, ale spolupracujeme s ní i na projektu Šantovka Tower. Je to pro nás další potvrzení, že jsou to špičkoví architekti", dodává k soutěži Best Of Realty Richard Morávek, druhý z jednatelů SMC Development.

Více o soutěžích a vítězích:
- http://awards.cijjournal.com/CZ/welcome/
- http://www.bestofrealty.cz/nejlepsi-z-realit/vitezove?cl=141

Obchodně společenské centrum Galerie Šantovka se pro veřejnost otevřelo 18. října 2013. Představuje první dokončenou část plánované městské čtvrti Šantovka, která vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 11 hektarů následně investor plánuje bytovou čtvrť a administrativní centrum. Obchodní galerie vytvořila více než 1500 nových pracovních míst, nabízí přibližně 200 obchodů a 1000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Společnost SMC Development a.s. investuje do výstavby nové čtvrti více než 10 miliard korun, projekt obchodní galerie zajišťovala její dceřiná společnost Galerie Šantovka, s.r.o.


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.