« zpět

Tisková zpráva

Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

15. února 2011

Architekti Šantovky získali prestižní ocenění

Architektonická společnost Benoy, která vytvořila podobu nové obchodní Galerie Šantovka v Olomouci, se nově může pochlubit titulem Designér roku 2010. Tento titul a další dvě ocenění za projekty obchodních center jí udělil prestižní světový odborný časopis Retail and Leisure International – RLI.

Cenu časopisu RLI za Mezinárodní obchodní centrum roku 2010 získalo nákupní centrum St. David's, v britském Cardiffu. Porotu oslovil inovativní architektonický návrh, který zajistil plnou integraci obchodního centra do stávajících cardiffských ulic a propojením historických budov vnesl do veřejného prostoru nový moderní rozměr. Další ocenění získal projekt obchodní a zábavní galerie ION Orchard v Singapuru, který byl vyhlášen nejlepším nákupním centrem v Asii. Časopis RLI při vyhlašování cen udělil ateliéru Benoy i titul nejlepšího designéra roku 2010. "Je to pro nás čest a uznání naší tvrdé práce, houževnatosti a předvídavosti. Chceme dělat architekturu kvalitní, nadčasovou a užitečnou pro lidi", říká Robert Bishop z ateliéru Benoy.

"Spolupráci s architekty Benoy hodnotíme velmi pozitivně. Jejich stavby jsou ceněny po celém světě a nedávná ocenění to jen potvrzují. Do Olomouce chceme přinést tu nejlepší architekturu a právě ateliér Benoy je toho zárukou. Oceňujeme hlavně provázanost Galerie Šantovka s okolním prostředím a zároveň její funkčnost a jedinečný design," komentuje výběr architekta předseda představenstva SMC Development a.s. Richard Morávek.

Londýnský ateliér Benoy je předním světovým architektem na poli moderních nákupních center a soustředí se mimo jiné i na revitalizaci brownfieldů a nevyužívaných komerčních území. Při projektování obchodní Galerie Šantovka spolupracuje s architektonickou kanceláří Atelier 8000 z Českých Budějovic.

Multifunkční projekt Šantovka vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Na ploše zhruba 11 hektarů vznikne nejdříve obchodní galerie, poté investor plánuje rezidenční čtvrť a administrativní centrum. Galerie Šantovka nabídne 46 000 m² pronajímatelných ploch a 1000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Projekt představuje první fázi výstavby multifunkčního projektu Šantovka za více než 10 miliard korun, jehož investorem je společnost SMC Development a.s. Součástí projektu bude i výstavba nové dopravní infrastruktury včetně nové tramvajové trati, která protne areál Šantovky a spojí historické centrum s jižní částí Olomouce. Stavební práce začnou během letošního léta a potrvají asi 18 až 20 měsíců.


Mgr. Juraj Aláč
mluvčí projektu Šantovka
Telefon: +420 608 707 799
E-mail: juraj.alac@santovka.cz

Přihlášení k newsletteru

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.