otevírací doba
kudy k nám
parkování
contacts
kontakty
google+
Světový den STOP dekubitům
ZPĚT
OD: 15.11.2018
DO: 15.11.2018

Na často podceňovanou a veřejností přehlíženou problematiku proleženin neboli dekubitů upozorní opět Fakultní nemocnice Olomouc osvětovou akcí „Mít ránu – to nechceš“ v obchodní galerii Šantovka. Při příležitosti Světového dne STOP dekubitům nabídnou 15. listopadu od 10.00 do 17.00 hodin odborníci z největšího zdravotnického zařízení v Olomouckém kraji odbornou pomoc a poradenství všem zájemcům, kteří se při péči o své blízké s proleženinami setkali.

V bohatém programu nebudou chybět základní informace o tom, co jsou to proleženiny a proč vznikají, jak jim předcházet a jak pečovat o své blízké s proleženinami. Uvidíte ale také ukázky moderních polohovacích lůžek, pomůcek, materiálů a přípravků k ošetřování proleženin a dozvíte se, jak ležící pacienty správně polohovat. Pro ty, kteří jsou dekubity ohroženi, je však důležitá i správná výživa. Proto se budete moci poradit s výživovou specialistkou. A vaše dotazy zodpoví i odborníci na sociální problematiku.

Ústředním tématem letošního ročníku Světového dne STOP dekubitům je bolest. Můžete proto využít ke konzultacím odborníky, kteří se bolestí a její léčbou zabývají, například specialisty z Ambulance pro léčbu bolesti FN Olomouc.


Více informací ke stažení

Nenechejte si nic ujít
Zaregistrujte se k odběru novinek