otevírací doba
kudy k nám
parkování
contacts
kontakty
google+
中国电影周
ZPĚT
OD: 20.11.2017
DO: 24.11.2017

TÝDEN ČÍNSKÝCH FILMŮ
中国电影周

Konfuciův institut Univerzity Palackého v Olomouci a Velvyslanectví Čínské lidové republiky si Vás dovolují pozvat v době od 20. do 24. listopadu 2017 na Týden čínských filmů v olomouckém Premiere Cinemas v Galerii Šantovka. Bude představeno pět filmových snímků více žánrů, od romantické komedie pro dospělé až po dobrodružné fantasy filmy pro děti. Zveme vás na slavnostní zahájení a recepci, která proběhne v pondělí, po úvodním filmu za účasti chargé d´affaires z Velvyslanectví ČLR v České republice, paní Chen Jianjun. Tato ojedinělá akce umožňuje bližší seznámení alespoň s malým průřezem čínské kinematografie.

Vstupenky v hodnotě 50,- Kč za film si můžete zakoupit na našem e-mailu: konfucius@upol.cz nebo v Premiere Cinemas v Galerii Šantovka.


PROGRAM:

 

Kniha lásky (Romantická komedie, 102 min.)

Jen čirá náhoda k sobě přivede Jiao, hostesku z kasina v Macau a Daniela, realitního makléře z Los Angeles. Jako prostředek k seznámení jim poslouží stará kniha „84 Charing Cross Road“. V knize si newyorská spisovatelka Helene Hanff dvacet let dopisuje s majitelem londýnského knihkupectví na Charing Cross Road, Frankem Doelem. Jiao a Daniel si na základě této knihy a shodou náhod začnou také dopisovat. Ona považuje Daniela za postaršího profesora, Daniel ji za mladou holku. Dopisují si tak dlouho, až o jejich rostoucích citech není pochyb. Ve chvíli, kdy si chtějí navzájem odhalit pravdu, dopisy náhle přestanou přicházet. Oba se proto vydají do Londýna. Shledají se nakonec? A bude jejich láska opravdová i mimo řádky dopisů?


Dobytí Tygří hory (Dobrodružný film, 141 min.)

Po japonské kapitulaci v době druhé světové války musela Čínská lidová osvobozenecká armáda získat zpět území okupované bandity, kteří se ozbrojili zbraněmi z bývalého japonského muničního skladu. Shao Jianbo, kódovým označením Kapitán 203, je v čele skupiny 30 mužů, kteří se s bandity mají vypořádat. Film je natočen podle románu „Stezka v zasněženém lese“ čínského spisovatele Qu Bo.


Lov na příšery (Animovaný fantasy film pro děti, 117 min.)

Kdysi dávno žily příšery vedle lidských obydlí v míru. Lidé ale chtěli svět jen pro sebe, a tak vyhnali příšery do vzdálených hor. Zde si příšery založily své vlastní království a žily si v něm v míru. Lidé však v obavách, že by se příšery mohly dostat do jejich světa, zřídili: Úřad pro lov příšer. Doby míru v království příšer pomalu pominuly. Jejich král byl usmrcen a těhotná královna uprchla před vzbouřenci, aby si zachránila svůj život i život svého dítěte. Rozhodne se k neobyčejnému činu a vloží svou malou příšerku do těla prvního člověka, který je na blízku, vesničana Song Tianyin. Tím mu začínají krušné časy. Musí opatrovat dítě a ještě bojovat o svůj život, protože lovci příšer jsou mu na stopě.


Jen my víme kde (Romantický film, 109 min.)

Jin Tian je mladá dívka, která si po těžkém rozchodu se snoubencem a smrti své babičky odchází léčit zlomené srdce do krásné Prahy, která vůbec nebyla vybrána náhodně. Právě v Praze její babička několik let žila a tady se také zamilovala, jak se dozvěděla z jejího dopisu z roku 1970. Jin Tian se spřátelí s čínským mladíkem, který v České republice již několik let pobývá se svou rodinou. Spolu pak pátrají po dávné babiččině lásce, a aniž by si všimli, i jejich vzájemné city se mění.


Tygr a drak: Meč osudu (Dobrodružný fantasy film pro děti, 96 min.)

Meč osudu je pokračováním úspěšného filmu Tygr a drak. Bojovnice Yu Shulian se po dlouhé době vrací do domu rodiny Te, aby zde ochránila magický meč zvaný Zelený osud. Zelený osud totiž upoutal pozornost vládce podzemí, který chce s jeho pomocí ovládnout svět a pošle pro něj své bojovníky. Yu Shulian a její bojovníci musí společnými silami meč ochránit. Mezi bojovníky však přijde i Mlčící vlk. Hlavní hrdinka tak nebojuje pouze se silami zla, ale také se svými city.


UKÁZKY:

Nenechejte si nic ujít
Zaregistrujte se k odběru novinek