otevírací doba
kudy k nám
parkování
contacts
kontakty
google+
OPERA - LEOANRDO VINCI: La contesda de´muni
ZPĚT
OD: 22.11.2017
DO: 22.11.2017

22. 11. 2017 v 19.00 hodin uvedeme scénické provedení italské serenaty La contesda de´muni v prostorách OC Galerie Šantovka.
V přízemí bude pro zájemce připraveno posezení.
Vstupné je zdarma.


ANOTACE:

„Bohové jako pohádané sudičky u kolébky francouzského krále.“

Říká se, že je někdy lepší vyhořet, než se stěhovat. Bohové z Olympu a další alegorické postavy však vzplanou touhou vychovávat právě narozeného francouzského dauphina. Po vznětlivé hádce, kdo se ujme výchovy, se nakonec dohodnou, že to vykonají všichni společně. Avšak musí se stěhovat z rodného Olympu do Versailles.

Spor bohů na libreto Pietra Metastasia byl premiérován v paláci francouzského ambasadora (Palazzo Altemps) v Římě v listopadu 1729 u příležitosti narození francouzského dauphina. Námětem je hádka olympských bohů a alegorických postav o to, kdo bude mít právo vychovávat následníka francouzského trůnu. Jupiter nakonec po vyslechnutí návrhů všech stran rozhodne, že to budou všichni společně. Musí se však z Olympu přemístit do Versailles. Serenata se zachovala také ve sbírce hraběte Questenberga v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde byla uvedena v pozměněné textové verzi u příležitosti narozenin hraběte.

Hudební nastudování a režie: Tomáš Hanzlík
Scéna a kostýmy: Tomáš Hanzlík

Nenechejte si nic ujít
Zaregistrujte se k odběru novinek