otevírací doba
kudy k nám
parkování
contacts
kontakty
google+
Lesní království
ZPĚT
OD: 01.05.2017
DO: 31.05.2017

Vstupte s námi do lesního království a znovu v sobě probuďte zájem o nádhernou a jedinečnou českou přírodu. Na výstavě, která bude v Šantovce celý květen, si můžete z bezprostřední blízkosti prohléhnout lesní zvířata, nechat se přenést do tajemství hlubokého lesa a naslouchat všem jeho zvukům a hlasům.

Výstava v duchu "otevřete oči a nastražte uši, když procházíte lesem" vypráví o zajímavostech a výjimečnostech jednotlivých zvířat a rostlin, které v českém lesním království najdete. Každý exponát má svůj jedinečný QR kód, díky kterému si děti za pomoci moderní technologie mohou přehrát zvuk konkrétního zvířete či ptáka. Díky interaktivním panelům pak mohou poznávat houby, stopy zvířat, stromy, zvuky dřeva a mnoho dalšího. Děti se tak naučí orientovat se v přírodě a vytvoří si přirozený návyk k ochraně krajiny.

Přijďte se zamyslet, jak málo stačí, aby naše příroda byla zachována a ba naopak vzkvétala i v době dalších generací.


Sobotní lesní dílny pro děti

I vaše děti se mohou na chvíli stát lesními průzkumníky! Na každou květnovou sobotu jsme pro ně nachystali edukativní dílny za přítomnosti odborného lesního pedagoga. Nejen že pro ně bude připravena spousta zábavy jako například malování na obličej, výroba masek a pohyblivých zvířátek, ale také se formou hry budou učit poznávat lesní zvířátka, stromy, houby a mnoho dalšího.

Vyberte dětem právě tu sobotu, která je bude tematicky nejvíce bavit, anebo přijďte na všechny a pak posuďte sami. Dílničky jsou každou sobotu od 14.00 do 17.00 hodin.

6. 5. - "LESNÍ OLYMPIÁDA"
Kdo se bojí, nesmí do lesa! Pro všechny statečné malé i velké hrdiny je tady lesní olympiáda se zvířátky! Na celkem šesti zábavných stanovištích jako třeba "ježčí sběr", "zaječí hop" nebo "vlčí štafeta" mohou děti soutěžit a zažít spoustu legrace. Ostatní mohou navštívit balónkovou dílnu a facepainting.

13. 5. - "TOULKY LESEM ZA ZVÍŘÁTKY"
Všichni lesní tuláci pozor! Tuto sobotu budeme s odborným lesním pedagogem poznávat stopy lesních zvířátek, stromy a listy a naučíme se orientovat v lese. Chytré hlavičky mohou vyřešit jelení kvíz, malovat na dřevo nebo si vyrobit ježka.

20. 5. - "VZHŮRU DO LESA"
Každý správný zálesák má vždycky v rukávu nejen nějakou zábavu, ale také ví, jak se v lese správně chovat. Společně si tedy ukážeme, jaké hry se v lese mohou hrát, jak se o les můžeme starat a naopak jaké věci mu škodí.

27. 5. - "LUČNÍ VŠEZNÁLEK"
Dílnička pro všechny, které zajímá nejen naše lesní království, ale i louka! Společně s odborným lesním pedagogem se naučíme poznávat bylinky na výrobu čajů a vyrobíme si herbář. Soutěže, kvízy a plno další zábavy bereme opět s sebou.

Nenechejte si nic ujít
Zaregistrujte se k odběru novinek