otevírací doba
kudy k nám
parkování
contacts
kontakty
google+
Cosplay festival 2017
ZPĚT
OD: 27.01.2017
DO: 28.01.2017


Po roce se do Šantovky vrací největší veřejný průvod cosplayerů v Česku, tentokrát s podtitulem "VÍKEND SE SUPERHRDINY". Už v listopadu roku 2015 jste u nás měli možnost spatřit průvod 52 kostýmovaných příznivců cosplaye. Letošní druhý ročník slibuje jak páteční večerní průvod, tak i sobotní stezku plnou superhrdinských a pohádkových úkolů nejen pro děti. Celá nákupní galerie na dva dny ožije fikcí a novodobými legendami.

A co vůbec cosplay je? Cosplay je novodobým fenoménem, který vzniknul a vyvíjí se s pop-kulturou. To znamená s fanouškovskými základnami kolem fiktivních postav a jejich příběhů. Lidé si sami vytvářejí kostýmy a berou na sebe dočasně charaktery postav z fiktivních příběhů a děl. Tento fenomén vznikl v USA ze sci-fi a komiksů již kolem 30. let minulého století, do dnešní podoby se vyvinul pod vlivem japonských žánrů mangy a anime a v současnosti subkulturou nejvíce hýbou počítačové hry a komiksové blockbustery. Nejčastěji jsou předlohám pro cosplay tato díla: Star wars, League of legends, Naruto, Avengers a samozřejmě některé cosplaye z nich se představí i na Šantovce.

Během akce pro vás budou připraveny soutěže o hodnotné ceny, například vstupenky do kina Premiere Cinemas!


HARMONOGRAM:

PÁTEK


SOBOTA - SUPERHRDINSKÁ STEZKA

Zatímco pátek je večerní aktivitou spíše pro dospělé, sobota bude zaměřená primárně na rodinu, bude pohádkovější. Program bude probíhat během celého dne od 10-18 hodin.

7 superhrdinských zastavení:


Odkaz na naše kompletní fotoalbum na facebooku Galerie Šantovka: http://bit.ly/1PWfwTJ.

Nenechejte si nic ujít
Zaregistrujte se k odběru novinek